ЗАТВЕРДЖЕНО
Голова архітектурно-містобудівної ради управління архітектури та урбаністики,

Начальник управління архітектури та урбаністики
Ю. Чаплінський
Протокол
Засідання № 12 архітектурно-містобудівної ради
управління архітектури та урбаністики
департаменту містобудування Львівської міської ради

30 серпня 2017 року м. Львів

На обговорення поставлені наступні питання:
1. Розгляд детального плану території в районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові

Замовник розроблення містобудівної документації – управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради;
Відповідальні за фінансування розроблення ДПТ – військова прокуратура Західного регіону;
Розробник: ДІПМ «Містопроект»;
Доповідач: І. Склярова – ГАП ДІПМ «Містопроект».

2. Повторний розгляд містобудівного розрахунку будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Очеретяній у м. Львові.

Замовник розроблення документації – громадяни Волинець В.А., Наконечний Д. Р.
Розробник: ФОП Гризлюк І. В.
Доповідач: І. Гризлюк – головний архітектор проекту

3. Розгляд містобудівного розрахунку будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Карманського у м. Львові.

Замовник розроблення документації – ОСББ «Нова громада»
Розробник: ТзОВ «Шеремета груп»
Доповідач: М. Шеремета – головний архітектор проекту

4. Розгляд містобудівного розрахунку з ескізом намірів забудови будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на проспекті В. Чорновола у м. Львові (погодження допустимої висоти та щільності забудови).

Замовник розроблення документації – ПАТ «ГРАВІС»
Розробник: ФОП Столяров Ю. М.
Доповідач: Столяров Ю. М. – головний архітектор проекту Столяров Ю. М.

5. Додатковий розгляд містобудівного розрахунку будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Кибальчича, 2 у м. Львові з врахуванням скарги мешканців.

Розробник: архітектор І. Юрима;
Доповідач: Ю. Чаплінський – головний архітектор м. Львова.

6. Повторний розгляд містобудівної концепції реконструкції нежитлової будівлі у житловий комплекс з вбудованими приміщеннями комерційного призначення та громадського призначення на вул. Любінській, 93 у м. Львові.

Розробник: ТзОВ «АВР Девелопмент»
Доповідач: О. Беценко – ГАП, ТзОВ «АВР Девелопмент»

7. Розгляд містобудівного розрахунку реконструкції нежитлових приміщень будівлі по вул. Лемківській, 15А у м. Львові в межах існуючих фундаментів з розширенням за рахунок готелю та влаштування приміщень громадського призначення.

Замовник розроблення документації – ТзОВ «Бізнес-центр ЛЕМКИ»
Розробник: ФОП Трофименко О. М.
Доповідач: Трофименко О. М. – головний архітектор проекту

1. Розгляд детального плану території в районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові.

Замовник розроблення містобудівної документації – управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради;
Відповідальні за фінансування розроблення ДПТ – військова прокуратура Західного регіону;
Розробник: ДІПМ «Містопроект»;
Доповідач: І. Склярова – ГАП ДІПМ «Містопроект».

Доповідач І. Склярова по першому питанню проінформувала присутніх, що метою проекту ДПТ є вирішення першочергових питань з врахуванням комплексного розвитку даного середовища Львова, а саме:
- впорядкування планувальної структури, функціонального використання та комплексної забудови території з врахуванням намірів користувачів земельних ділянок.
- внесення змін до Плану зонування Шевченківського району;
- визначення подальшого містобудівного розвитку.
Архітектор наголосила, що головним завданням ДПТ є деталізація планувальної структури і типу забудови на території проектування згідно рішень генплану м. Львова з уточненням планувальних рішень на окремих ділянках, в тому числі, з врахуванням ініціативи військової прокуратури Західного регіону України щодо будівництва житла та повідомила, що розрахунковий термін ДПТ приймається відповідно до розрахункового етапу генерального плану м. Львова – 2025 року, перший етап реалізації – 5 років.
Доповідач ознайомила присутніх з короткою історичною довідкою щодо проектованого об’єкту та наголосила, що основним критерієм при розміщенні нової забудови та подальшому містобудівному освоєнні є врахування особливостей сформованого історичного середовища. Додатково п. Склярова проінформувала, що згідно з рішеннями генерального плану м. Львова, затвердженого Ухвалою Львівської міської ради № 3924 у 2010 р., проектована територія віднесена до територій громадського центру і спортивного комплексу, а вул. Клепарівська генпланом міста визначена магістральною вулицею районного значення, що зв’язує вул. Т. Шевченка з вул. Єрошенка.
І. Склярова, враховуючи наявність житлової зони, а також її територіальне збільшення, запропонувала внесення змін у План зонування території (зонінг) Шевченківського району м. Львова. Пропоноване функціональне зонування території проектування представлено на схемі (див. лист № 11). Таким чином, територія ДП за функціональним призначенням відноситься до наступних основних типів зон:
– Г-3 - зона вищих навчальних закладів;
– Г-4 - спортивна зона;
– С-1 - зона спецтериторії;
– Ж-3 - зона багатоповерхової квартирної житлової забудови (5-9 пов.);
– ТР-2 - зона транспортної інфраструктури (вуличної мережі).
Для кожної функціональної зони встановлюється правовий режим регулювання забудови і використання ділянок – містобудівний регламент.
















Виступили: О. Ярема, І. Кузьмак, В. Лаврін.
Запитання присутніх стосувалися:
- будинку інвалідів, розташованого в районі проектування;
- території навчального закладу;
- замовника детального плану території;
- згоди Міністерства оборони на розроблення детального плану території.

Доповідач І. Склярова на поставлені запитання, відповіла:
- будинок інвалідів має статус пам’ятки архітектури і дуже важливо забезпечити умови належного зорового сприйняття цього об’єкту;
- на території проектування є існуюча сформована територія навчального закладу;
- замовником є військова прокуратура;
- є згода Міністерства оборони на розроблення детального плану території.

Членами архітектурно-містобудівної ради проведено голосування.
Результати голосування:
За – 11; Проти - 0; Утрималося – 5.

Вирішили:
Погодити детальний план території в районі вул. Клепарівської, вул. Батуринської, вул. Генерала О. Грекова, вул. Ветеранів у м. Львові.

2. Повторний розгляд містобудівного розрахунку будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Очеретяній у м. Львові.

Замовник розроблення документації – громадяни Волинець В.А., Наконечний Д.Р
Розробник: ФОП Гризлюк І.В.
Доповідач: І. Гризлюк – головний архітектор проекту

Доповідач І. Гризлюк одразу наголосив на внесених за результатами попереднього розгляду проекту архітектурно-містобудівною радою змінах до проекту. Архітектор наголосив, що проектом більше не передбачається освоєння частини території магістральної вулиці (в межах червоних ліній) для забезпечення проектованого об’єкту паркувальними місцями. І. Гризлюк запевнив присутніх, що необхідна кількість місць забезпечується за рахунок гостьової стоянки та стоянки в цьокольному поверсі проектованого будинку.
Натомість, відповідно до рішень затвердженого детального плану території, на місці, де попередньо пропонувалась автостоянка, тепер передбачено влаштування пішохідного зв’язку. Також архітектор повідомив, що пропонованих три гостьових паркомісця передбачено поруч із глухими стінами проектованого будинку, а отже не порушується нормативний розрив від автомобільної стоянки до вікон житлових будинків.
Щодо порушення нормативної відстані від проектованого дитячого майданчика до вікон житлових будинків, архітектор повідомив, що за рахунок зменшення площі дитячого майданчика нормативний розрив 12 м витримано. Крім цього п. Гризлюк проінформував про наявність листа, отриманого від Шевченківської районної адміністрації, яким вона не заперечує щодо влаштування дитячого майданчика по вул. Щурата, 11, 13 відповідно до проектної документації, за рахунок яких компенсується зменшення площі проектованого в межах ділянки дитячого майданчика.
Показники обмежень забудови земельної ділянки та їх допустимі відхилення від плану зонування м. Львова.

У присутніх не було запитань до доповідача.

Питання для голосування:
Погодити містобудівний розрахунок будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Очеретяній у м. Львові з відхиленнями від регламентів плану зонування.

Членами архітектурно-містобудівної ради проведено голосування.
Результати голосування:
За – 14; Проти - 0; Утрималося – 2.

Вирішили:
Погодити містобудівний розрахунок будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Очеретяній у м. Львові з відхиленнями від регламентів плану зонування.

3. Розгляд містобудівного розрахунку будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Карманського у м. Львові.

Замовник розроблення документації – ОСББ «Нова громада»
Розробник: ТзОВ «Шеремета груп»
Доповідач: М. Шеремета – головний архітектор проекту

Доповідач М. Шеремета ознайомив присутніх з основними рішеннями проекту, зокрема повідомив, що земельна ділянка, яка розглядається розташована в центральній частині м. Львова, Сихівському адміністративному районі.
Архітектор наголосив, що, згідно з генеральним планом м. Львова, розробленим ДІПМ «МІСТОПРОЕКТ», земельна ділянка розміщена в межах території малоповерхової та садибної житлової забудови, а відповідно до плану зонування Сихівського району - територія проектування розташована в межах функціональної зони Ж-1 (зона садибної житлової забудови), в якій допустимим видом забудови є житлова забудови до 4 поверхів.
Крім цього, п. Шеремета повідомив, що ділянка проектування знаходиться в межах історичного ареалу міста.
Доповідач проінформував, що ділянка доступна для транспортного обслуговування, під'їзд до проектованого житла здійснюється з вул. Карманського.
М. Шеремета повідомив, що на ділянці розміщений 3-поверховий багатоквартирний житловий будинок, що реконструюється, а ділянка характерна наявністю міських інженерних мереж (водопровід, газопровід, каналізація, електричні кабелі).
Архітектор додав, що перепад висот по ділянці становить орієнтовно 2 м.

- поверховість будівлі/споруди (гранично допустима) – 4 поверхів (17,33м) + підвальний та цокольний;
- відсоток забудови земельної ділянки – 49 %;
- відступи будівлі/споруди від меж земельної ділянки об’єкта проектування: - з півночі – 0,0 м, зі сходу – 0,0 м, з півдня – 6,0 м, з заходу – 0,0 м;
- відступи від об’єкта проектування до червоних ліній та ліній регулювання забудови. – 0,0 м.
Основні техніко-економічні показники

п/п

Найменування
Одиниці

виміру

До реконструкції
Після реконструкції
1.
Площа земельної ділянки
га
0,1337
0,1337
2.
Площа забудови
м2
209,9

659,2
3.
Загальна площа будинку
м2
489,5
3 953,9
4.
Загальна площа квартир в будинку
м2
431,5
1 920,2
5.
Площа підземних автостоянок
м2
-
918,3
6.
Площа технічного поверху
м2
-
382,0
7.
Площа нежитлових приміщень
м2
58,0
224,7
8.
Площа горища
м2
-
498,6
9.
Поверховість
пов.
3
4 з підвальним та цокольним
10.
Кількість паркомісць
шт
28
11.
Кількість квартир
шт
6
24

За умовну відмітку 0.000 приймається рівень підлоги першого поверху.
Висота будинку 17,33 м.

Виступили: О. Горохівський, Г. Сарваш, О. Ярема.
Запитання присутніх стосувалися:
- доступу спецтехніки до проектованого об’єкту;
- ступеню вогнестійкості існуючого будинку;
- блокування проектованого будинку до існуючих будинків.
- інсоляції будинків.

Доповідач М. Шеремета на поставлені запитання, відповів:
- доступ спецтехніки до проектованого об’єкту забезпечується з вул. Карманського;
- існуюча будівля характерна третім ступенем вогнестійкості, а проектована будівля буде мати підвищену вогнестійкість;
- проектована будівля блокується до існуючого житлового будинку;
- інсоляція будинків не порушується.

В. Дубина висловився, що висотність будинку в метрах зони Ж-1 повинна прийматися 15-18 м, а проектом передбачено 17-19,25 м від рівня землі.
І. Кузьмак висловив думку щодо доцільності розгляду даного містобудівного розрахунку на засіданні архітектурно-містобудівної ради.

Членами архітектурно-містобудівної ради проведено додаткове голосування на засіданні архітектурно-містобудівної ради № 14 від 06.10.2017 р..
Результати голосування:
За – 12; Проти - 0; Утрималося – 4.

Вирішили:
Не погоджувати містобудівний розрахунок будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Карманського у м. Львові.

4. Розгляд містобудівного розрахунку з ескізом намірів забудови будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на проспекті В. Чорновола у м. Львові (погодження допустимої висоти та щільності забудови).

Замовник розроблення документації – ПАТ «ГРАВІС»
Розробник: ФОП Столяров Ю. М.
Доповідач: головний архітектор проекту Столяров Ю. М.

Доповідач Ю. Столяров ознайомив присутніх з пропозиціями проекту.
Ю. Столяров повідомив, що проектований будинок не суперечить базовому зонування території та відноситься до допустимих видів забудови згідно зонування.
Архітектор зазначив, що проектований будинок є об’єктом житлового призначення. Згідно з намірами замовника та проектного рішення проектований комплекс передбачається у складі 22-ти пов. житлового будинку, підземного паркінгу, вбудованих комерційно-офісних об’єктів.
Зокрема архітектор повідомив, що проектована забудова вирішена у вигляді неправильної форми забудови, що складається з 1-2-22 поверхових частин, що продиктовано конфігурацією ділянки та оточуючою забудовою. Розміщення ділянки в глибині кварталу дозволяє створити максимальний рівень комфорту, благоустрою та озеленення для мешканців даного будинку.
Ю. Столяров зазначив, що територія проектним рішенням забезпечена відповідними під‘їздами, тротуарами, прибудинковими майданчиками, благоустроєм, озелененням.
Доповідач наголосив, що в’їзд на територію ділянки передбачено з внутрішньо квартальних проїздів, що проходять від просп. Чорновола. В‘їзди-виїзди в підземний гараж влаштовано з південного боку будинку.
Згідно з проектними пропозиціями, у таблиці приведені основні відомості та умови будівництва і техніко-економічні показники об‘єкту:

Техніко-економічні показники:
Площа ділянки – 0,4048 га
- площа забудови ділянки - 2642,4 м.кв.;
- площа замощення – 1105,6 м.кв.
- площа озеленення – 300 м.кв.
Житлова забудова .
- умовна висота будівлі –65,75 м.
- гранична поверховість будівлі – до 22 поверхів (76,3м).
- висота до найвищих виступаючих частин будівельного об’єму:
До 76,3 м відносно відмітки 0,00 (вхід в будинок з рівня землі) до найвищої точки будівельного об’єму
- Загальна площа будинку – 50050,1 м кв.
- Загальна площа підземного поверху – 2156,82 м.кв.
(в тому числі площа підземного паркінгу – 1823,3 м.кв)
- Загальна площа вбудованих нежитлових приміщень – 2385 м.кв.
- Площа квартир у будинку загальна/житлова – 9342,8 м.кв./ 4240,6 м.кв.
- Будівельний об’єм житлових секцій
(- вище рівня ±0,000/- нижче рівня ±0,000) –
– 47162 м.куб./ 10785 м.куб.
- Кількість квартир – 160 шт.

ПРИМІТКА: містобудівний розрахунок відноситься до стадії попереднього проектування.
Техніко-економічні показники забудови є орієнтовними і можуть бути уточнені на стадії робочого проектування.

З доповідями виступили рецензенти проекту: Б. Гой, О. Беценко (копії доповідей додаються.)

Ю. Столяров додав, що в процесі роботи, проводячи відповідні розрахунки, керувався проектом нових державно-будівельних норм, який вийде на заміну ДБН-360-92 і в якому вже передбачена щільність для будівель від 12 до 16 і вище поверхів.
Стосовно зауваження щодо інсоляції додав, що внаслідок особистого інсоляційного розрахунку, пропонована конфігурація будинку є найкращою для забезпечення інсоляції квартир у сусідньому будинку ЖК “Схід сонця“.
О. Горохівський висловив занепокоєння стосовно будівництва планового 2-рівневого паркінгу, який буде чинити навантаження на грунти, на яких раніше були розташоване озеро та болото, внаслідок чого поцікавився чи проводилось з цього приводу відповідні дослідження
Ю. Столяров коментуючи наведене, повідомив присутніх про проведення геологічних вишукувань за вказаною адресою київськими конструкторами.

Виступили: О. Горохівський, О. Ярема, В. Лаврін, І. Кузьмак.
Запитання присутніх стосувалися:
- доїзду спецтехніки до задньої частини проектованого будинку, для евакуації людей, якщо виникне така необхідність;
- доцільності розширення стилобатної частини будівлі, яку можна було б використати для розміщення автостоянки, що так необхідна в даному регіоні;
- площі вбудованих нежитлових приміщень;
- комерції на першому поверсі.

Доповідач Ю. Столяров на поставлені запитання відповів, що:
- необхідні заходи забезпечення безпеки на даному рівні проектування передбачено, крім цього, згадана будівля найвищої категорії, буде проходити сувору експертизу по питаннях ДСНС для створення необхідної безпеки;
- поруч з будинком передбачена гостьова автостоянка, пішохідна зона, в самій будівлі, підземний паркінг на 93 машиномісця;
- загальна площа вбудованих нежитлових приміщень складає 2 000 м. кв.;
- за попередніми маркетинговими підрахунками, на 1-му поверсі планується облаштування приміщень торгівлі квартального значення.

Архітектор повідомив, що, в результаті громадських слухань, мешканцями було висловлено побажання облаштувати, в згаданій будівлі на 2-му поверсі, центр розвитку дитини та амбулаторію сімейного лікаря.
О. Ярема наголосив на доречності розміщення будинку такого масштабу на згаданій місцевості, оскільки даний район має бути домінуючий і сучасний.
І. Кузьмак поцікавився стосовно наявних жовтих ліній, кількості в’їздів та виїздів, за згаданою адресою, та, загалом, підтримав згаданий проект.
Ю. Столяров поінформував про можливість облаштування до будинку двох в’їздів.
В. Дубина заявив про наявний будівельний хаос в даній місцевості та відсутність ансамблю забудови. Висловив припущення про можливу домінуючу роль проектованого будинку, якому вдасться знівелювати хаос, який склався навколо. Наголосив на можливості такого висотного об’єму, який буде завершенням відкритого лінійного простору. Окремо відзначив проблему з паркуванням, після завершення побудови згаданої багатоповерхівки в даній місцевості, тому закликав до радикальних заходів в цьому напрямку.

Членами архітектурно-містобудівної ради проведено голосування.

Питання для голосування:
Погодити містобудівний розрахунок з ескізом намірів забудови будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на пр. В. Чорновола у м. Львові (погодження допустимої висоти та щільності забудови).

Результати голосування:
За - 13, Проти - 0, Утримався – 3.

Вирішили:
Погодити містобудівний розрахунок з ескізом намірів забудови будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на пр. В. Чорновола у м. Львові (погодження допустимої висоти та щільності забудови).

5. Додатковий розгляд містобудівного розрахунку будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Кибальчича, 2 у м. Львові з врахуванням скарги мешканців.

Замовник розроблення документації – Кухар О.
Розробник: ПП «Проектна фірма «ІВЕР плюс»
Доповідач: А. Коць – головний архітектор проекту

Ю. Чаплінський попередньо поінформував присутніх про те, що даний об’єкт у 2014 р. отримав містобудівні умови та обмеження та знаходиться на межі парку “Залізна вода“. Допустима забудови в межах функціональної зони Ж-1 – 4-поверховий об’єм, однак висновок містобудівної ради, який підтверджує даний об’єм поверховості, відсутній. Головний архітектор міста наголосив на проблемі, яка існує з мешканцями сусідніх вулиць, які блокують згадане будівництво, в результаті чого замовник звернувся щодо розгляду проекту членами містобудівної ради.
Доповідач А. Коць повідомив, що у вересні 2014 р. було затверджено План зонування Франківського та Сихівського районів, а в грудні цього ж року були видані містобудівні умови та обмеження на будівництво 4-поверхового житлового будинку по вул. Кибальчича, Готовий проект пройшов експертизу, в наявності декларація на початок будівництва, дозвіл на перенесення ліній електропередач.
Архітектор продемонстрував присутнім макет згаданого проекту, візуалізацію, плани, повідомив про нормативний розрив проектованого об’єкту до сусідньої забудови.
Доповідач зауважив, що при роботі з макетом не враховано оточуюче середовище, але по генплану добре видно розрив до сусіднього будинку.
А. Коць висловив припущення, що скарги мешканців пов’язані з непорозумінням стосовно поверховості будинку: люди вважають, що це буде 6-7 поверховий будинок, а насправді планується будівництво 4-поверхового житлового будинку з підземним паркінгом та виходом на терасу з 4-го поверху.



Виступили : О. Ярема, Л. Онищенко-Швець, Н. Партика, І. Кузьмак
Запитання присутніх стосувалися:
- розташування проектованого будинку відносно меж парку;
- висотності будинку до гребеня даху;
- відстані від проектованого об’єкту до межі парку і імовірності;
- причини розгляду проекту на засіданні архітектурно-містобудівної ради.

Доповідач А. Коць на поставлені запитання повідомив, що:
- межі парку визначені та розташування будинку не порушує їх цілісність;
- висотність будинку становить майже 20 м., що відповідає історико-містобудівному обгрунтуванню;
- відстань до межі парку становить 1-1,5м. та проблеми з деревами виникати не повинні;
- протокол розгляду даного питання проекту на засіданні архітектурно-містобудівної ради є необхідним.

Л. Онищенко-Швець висловила сумнів щодо поверховості проектованого будинку.
О. Ярема підтримав пропонований проект.

Членами архітектурно-містобудівної ради проведено голосування.

Результати голосування:
Не проти – 11; Проти - 1; Утрималося – 4.

Вирішили:
Погодити містобудівний розрахунку будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул. Кибальчича, 2 у м. Львові з врахуванням скарги мешканців в якості допустимого виду забудови в межах функціональної зони Ж-1.

6. Повторний розгляд містобудівної концепції реконструкції нежитлової будівлі у житловий комплекс з вбудованими приміщеннями комерційного призначення та громадського призначення на вул. Любінській, 93 у м. Львові.

Розробник: ТзОВ «АВР Девелопмент»
Доповідач: О. Беценко – ГАП, ТзОВ «АВР Девелопмент»

Доповідач О. Беценко розпочав свій виступ з розповіді про містобудівну концепцію, яка вже розглядалась в березні поточного року на засіданні архітектурно-містобудівної ради, на якій було висунуто ряд побажань та пропозицій, зокрема пропозиція передбачити висотний об’єм більш виразним за рахунок збільшення поверховості до 17-20-ти поверхів та звернути особливу увагу на організацію дорожнього руху. Доповідач проінформував, що ділянка проектування розташована в межах Залізничного адміністративного районі м. Львова і, відповідно до генерального плану міста, належить до територій громадських центрів, комплексів та об’єктів. Архітектор наголосив, що згідно з планом зонування, дана територія розташована в межах функціональної зони Г-2. Доповідач наголосив на монотонності і одноманітність об’ємно-просторових рішень району проектування, характерних для забудови радянського періоду. Доповідач відзначив громадський простір районного значення, як композиційний центр кварталу, який, за задумом проектувальників, можна поділити на 2 зони: зону сформовану кінотеатром; зону сформовану дитячим майданчиком.
О. Беценко наголосив, що в процесі аналізу, одним з основних факторів, що впливають на формування об’ємно-просторової композиції є виконання вимог інсоляції. Були розроблені інсоляційні моделі і сформовано об’ємно-просторове рішення. Також доповідач продемонстрував проектно-рекреаційний простір двору і громадський простір дитячого майданчика, які складають єдину потужну рекреаційну зону
- через частково відкритий внутрішній пасаж, прорізаючи комплекс, здійснено основу пішохідного, функціонального зв’язку між вул. Любінською та дитячим майданчиком;
- пасаж є основним функціональним і структурним елементом громадської частини комплексу, через який здійснюються входи до комерційної частини та дитячого центру;
- майбутній житловий комплекс перебуває в зоні обслуговування громадського транспорту, де в достатній близькості знаходяться дошкільні, загально-освітні навчальні заклади, а на відстані 300 м знаходиться Скнилівський парк;





- в комплексі планується розмістити дитячий центр, об’єкти комерційного призначення, продуктовий супермаркет, торгово-розважальний центр, на рівні даху планується ізольований дворовий простір, куди передбачено заїзд пожежної машини по пандусу вздовж західного фасаду;
- передбачено дворівневий підземний паркінг (229 маш./місць) з передбаченими пожежними в’їздами та виїздами.

О. Беценко наголосив, що всі основні положення і параметри, закладені в концепцію, увійшли в подальше проектне рішення за винятком підвищення поверховості до 20-ти пов.;
Крім цього, ліквідовано заїзд пожежної машини на покрівлю громадської частини, внаслідок чого пасаж трансформувався в затишний внутрішній дворик з можливість проїзду пожежної машини і розворотним майданчиком з розмірами 14 на 14 м.
Архітектор інформував, що розробником проекту передбачено організацію дорожнього руху, яка передбачає два проїзди з вул. Любінської: один для в’їзду-виїзду в паркінг, інший для обслуговування торгово-розважальної частини комплексу та проїзду пожежної машини.
О. Беценко додав, що проектом передбачено реконструкцію дитячого майданчика.

Виступили: В. Лаврін, О. Ярема, Л. Онищенко-Швець, Н. Партика, І. Кузьмак.
Запитання присутніх стосувалися:
- розташування входів в торговий центр, його площею, розміщенням заїздів, стоянок, під’їздів в житловий будинок, розташування стоянок та місць розвантаження-завантаження вантажного автотранспорту;
- проходження заїздів і виїздів, за згаданою адресою та ситуацію щодо спрощення автомобільного руху в даному напрямку;
- відсутності балконів, технічних поверхів, витяжних систем, ліфтових шахт.

Доповідач О. Беценко на поставлені запитання відповів, що:
- площа земельної ділянки складає – 0,6 га, площа забудови – 5200 м. кв., загальна площа для приміщень комерційного та громадського призначення – 5 665 м. кв., загальна площа житлового комплексу збудованих, прибудованих приміщень, комерційного та громадського призначення - 26 025 м. кв., загальна площа квартир – 13 643 м. кв., площа паркінгу – 232 машиномісця – 8 300 м. кв.;
- передбачено пішохідний та автомобільний доступ до проектованого об’єкту.

В. Лаврін позитивно відзначив рішення з центральним пасажем, однак проявив сумнів стосовно технологічного завантаження: недостатньо місця для фур та пожежних машин, для яких повинні бути влаштовані транспортні кільця з відповідними радіусами, оскільки не передбачено можливості розвороту спецтехніки.
О. Беценко на коментар відповів, що рух важкого вантажного транспорту на даній території не передбачається.
О. Ярема схвалив вдало зроблений макет згаданого проекту, який чітко демонструє ситуацію даного району, який являється візитівкою аеропорту Львів.

Членами архітектурно-містобудівної ради проведено голосування.

Результати голосування:
За – 10; Проти - 1; Утрималося – 5.

Вирішили:
Погодити містобудівну концепцію реконструкції нежитлової будівлі у житловий комплекс з вбудованими приміщеннями комерційного призначення та громадського призначення на вул. Любінській, 93 у м. Львові.

7. Розгляд містобудівного розрахунку реконструкції нежитлових приміщень будівлі по вул. Лемківській, 15А у м. Львові в межах існуючих фундаментів з розширенням за рахунок готелю та влаштування приміщень громадського призначення.

Замовник розроблення документації – ТзОВ «Бізнес-центр ЛЕМКИ»
Розробник: ФОП Трофименко О. М.
Доповідач: Трофименко О. М. – головний архітектор проекту

Доповідач О. Трофименко повідомив присутніх, що на сьогоднішній день, за згаданою адресою знаходиться 3-поверхова споруда з передньою 2-поверховою спорудою, яка виходить на вул. Лемківську. Навпроти проектованої будівлі розташований будинок поліклініки № 1. В даний момент ця споруда існує, як офісний будинок, з вбудованим на 1-му рівні закладом громадського харчування. Вулиця активно розбудовується – видніються будинки значно вищої поверховості. Згідно з планом зонування, будівля розташована в межах функціональної зони Г-2.
Архітектор зазначив, що обговорення даного питання на засіданні архітектурно-містобудівної ради відбувається в якості погодження допустимого виду забудови земельної ділянки в межах функціональної зони Г-2, а саме спорудження в межах контурів існуючих фундаментів нової споруди з призначенням під потреби готелю.
Архітектор зауважив, що генплан досить формально відображає ситуацію, оскільки будівництво планується в межах існуючих контурів фундаментів споруди. Проведено консультативну раду та погоджено історико-містобудівне обгрунтування, в якому зазначені максимальні відмітки до яких можна наблизити проектування даного обєму: зазначено 7 поверхів або 22 м. в стінах. Планування будівлі: коридор, дві сходові клітки, одна з яких основна, два ліфти.
Доповідач відзначив врахування факту оточуючої забудови радянського періоду (4-х поверхів) з плавним переходом в більшу частину – 7-поверхову споруду (в глибині вул. Лемківської). Згадав про дотримання умов, заданих Львівською міською радою (22 м. – 7 поверхів).
Архітектор зазначив, що існуюча споруда примикає до трансформаторної підстанції. В процесі проектування, для забезпечення вимог державно-будівельних норм щодо гідроізоляції, планується технічно переоснастити трансформаторну підстанцію з заміною існуючих трансформаторів на трансформатори сухого типу з влаштуванням двох перекриттів. Готельна споруда в перспективі буде складатись з 60-ти номерів. О. Трофименко повідомив присутніх, що згадана будівля відділена від школи її подвір’ям, зеленою зоною.
Техніко-економічні показники:
площа забудови фіксована в межах існуючих фундаментів – 473 м. кв.;


Загальна площа споруди планується в межах 2300 м. кв.

Виступили: О. Ярема, Ю. Чаплінський, В. Дубина
Запитання присутніх стосувалися:
- призначення земельної ділянки за вказаною адресою;
- розташування червоної ліній зліва вул. Лемківської;
- відсутності контексту, в якому перебуває згадана будівля, оскільки знаходиться вона в частині історичного ареалу;
- занадто близького розташування стоянки транспорту до стін проектованого об’єкту, що не відповідає встановленим нормам (не менше 10-ти метрів відступу від стін і не менше 15-ти м. від території школи);
- розташування проектованої будівлі на території школи.

На задані запитання доповідач О. Трофименко повідомив, що:
- земельна ділянка, на якій планується забудова не приватизована, тому забудова планується в межах існуючих контурів, фундаментів без жодних відступів, що дозволено чинним законодавством. Зауважив, що приватизація землі, на даний час не планується;
- існуюча червона лінія поруч з проектованою будівлі ламається під кутом 90 градусів, на півдні вона проходить по фасаду існуючої будівлі. Наголосив, що проектування відбувалось на основі листа-відповіді ДІПМ “Містопроект“, який, станом на сьогодні, розробляє детальний план згаданої території з відповідним коригуванням даної червоної лінії на перспективне розміщення її по фасаду всіх будівель;
- стосовно контексту висоти будівлі, було опрацьовано на консультативній раді з відповідними висновками;
- на представленому плані вказано місця не паркування, а тимчасової зупинки автомобілів з метою посадки чи висадки відвідувачів даного готелю, саме паркування буде здійснюватись, як і в більшості Львівських готелях – за допомогою спеціальної служби сервісу, яка відтранспортовує автівку в місця спеціальної домовленості з власниками готелю. Окремо відмітив, що готель передбачений на колективне відвідання туристичними групами;
- заперечив розташування проектованої будівлі на території школи;

Ю. Чаплінський зауважив, що розробник планує отримати містобудівні умови та обмеження, за згаданою адресою, оскільки будівництво готелю планується в якості допустимої форми забудови і межах функціональної зони Г-2;
П. Крупа поінформував, що в результаті нещодавного розгляду детального плану території, обмеженої пр. В. Чорновола, вул. Лемківською, вул. Залізничною, готель та 7-ми поверхова забудова за згаданою адресою не передбачались. Наголосив, що там планувались офісні приміщення не вище 6-ти поверхів, а що стосується функціонального використання території, а також, що, згідно з державними будівельними нормами, за кожним об’єктом має бути закріплена окрема земельна ділянка, висловив припущення, що згадана ділянка може бути закріплена за, розташованою поруч, школою, яка в перспективі мала б бути реконструйованою і розширеною, що потрібно перевірити і уточнити в рамках детального плану території.
О. Трофименко поінформував присутніх, що намірів на виступи за існуючі контури та перешкод на розширення школи не планується.
І. Кузьмак відзначив, що дана територія перебуває в незадовільному стані та потребує впорядкування, запропонував деталізувати питання з пропонованим видом паркування, при можливості організувати підземний паркінг, до логічного завершення довести питання з червоними лініями, земельною ділянкою та трансформаторною підстанцією;
В. Дубина запропонував узгодити питання щодо цільового призначення і використання земельної ділянки з автором детального плану території;
Ю. Столяров погодився з пропозицією узгодити проектне та транспортне рішення (розширення вулиці, влаштування кишень) з детальним планом території з подальшим доопрацюванням згаданого матеріалу (зробити розгортку по вулиці);
В. Дубина відзначив, що дане питання повинне підлягати розгляду на містобудівній раді тільки після його коригування на відповідність детальному плану території
Ю. Чаплінський повідомив, що всі умови та обмеження проходять візування і детальну перевірку в управлінні земельних ресурсів та регулювання земельних відносин щодо юридичних аспектів визначення всіх межуючих контурів, внаслідок чого було запропоновано винести згадане питання на голосування членами архітектурно-містобудівної ради.

Членами архітектурно-містобудівної ради проведено голосування.

Питання для голосування:
Погодити містобудівний розрахунок нежитлових приміщень будівлі по вул. Лемківській, 15а у м. Львові в межах існуючих фундаментів з розширенням за рахунок готелю та влаштування приміщень громадського призначення.

Результати голосування:
За – 12; Проти - 0; Утрималося – 4.

Вирішили:
Погодити містобудівний розрахунок нежитлових приміщень будівлі по вул. Лемківській, 15а у м. Львові в межах існуючих фундаментів з розширенням за рахунок готелю та влаштування приміщень громадського призначення


Голова архітектурно-містобудівної ради управління архітектури та урбаністики,
Начальник управління архітектури та урбаністики
Ю. Чаплінський



ДПТ_Клепарівська_Батуринська_поясн.записка.pdfДПТ_Клепарівська_Батуринська_поясн.записка.pdfДПТ Батуринська, Грекова, Ветеранів.pdfДПТ Батуринська, Грекова, Ветеранів.pdfМБР Очеретяна графіка.pdfМБР Очеретяна графіка.pdfМБР Карманського ПЗ.pdfМБР Карманського ПЗ.pdfМБР Карманського.pdfМБР Карманського.pdfМБР Чорновола записка.pdfМБР Чорновола записка.pdfМБР Чорновола.pdfМБР Чорновола.pdfМБР Кибальчича.pdfМБР Кибальчича.pdfМБР Любінська.pdfМБР Любінська.pdfМБР Лемківська, 15а.pdfМБР Лемківська, 15а.pdf
<< Попередня     Наступна >>




Назад