УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА16-та сесія 8-го скликання

УХВАЛА № 3250


від 05/26/2023
Про затвердження Порядку розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади
Первинна редакція:

документ.docдокумент.doc додаток 1.docxдодаток 1.docx Додаток 2.docxДодаток 2.docx


Зміни
згідно з ухвалою 3499-2023
документ: Database 'Ухвали ЛМР', View '1. Готуються', Document 'Про внесення змін до ухвали міської ради від 26.05.2023 № 3250 "Про затвердж■
Остаточна редакція:
Керуючись Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про благоустрій населених пунктів“, Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833, постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198 "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони", Указом Президента України від 03.12.2019 № 875/2019 “Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю“, наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08.07.1996 № 369 "Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.07.1996 за № 372/1397, з метою врегулювання діяльності суб’єктів господарювання у сфері надання послуг з організації відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади, у межах функцій органу місцевого самоврядування міська рада ухвалила:
1. Затвердити Порядок розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади (додаток 1).
2. Встановити, що документи на розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади, видані до набрання чинності цією ухвалою, є чинними до закінчення строку дії, зазначеного у таких документах.
3. Затвердити примірний договір тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритого літнього майданчика (біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства) згідно з додатком 2.
4. При укладенні договорів тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритих літніх майданчиків (з прив’язкою та без прив’язки) до 01.09.2023 застосовувати до цих правовідносин норми ухвали міської ради від 01.12.2016 № 1273 “Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення“.
5. Департаменту містобудування розробити та подати виконавчому комітету на затвердження Методику нарахування плати за тимчасове користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритого літнього майданчика (біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства).
Термін: до 01.09.2023.
Відповідальний: директор департаменту
містобудування.
6. Департаменту економічного розвитку розробити та подати виконавчому комітету на затвердження пропозиції щодо забезпечення фінансуванням комунального підприємства “Адміністративно-технічне управління“ у частині виконання повноважень, передбачених пунктом 11 цієї ухвали та Порядком розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади.
Термін: до 01.09.2023.
Відповідальний: директор департаменту
економічного розвитку.
7. Вважати ухвалу міської ради від 05.03.2009 № 2452 “Про затвердження порядку отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності“ такою, що втратила чинність.
8. Внести зміни до ухвали міської ради від 01.12.2016 № 1273 “Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення“:
8.1. У назві, тексті ухвали та у додатку 1 слова "Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення" замінити словами "Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (окрім відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства)" у відповідних відмінках.
8.2. У підпункті 1.2 вилучити слова “для розміщення відкритого літнього майданчика“.
8.3. У підпунктах 3.2, 3.3 вилучити слова “відкритих літніх майданчиків та літніх майданчиків без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства“.
8.4. У додатку 1:
8.4.1. Викласти назву додатка 1 у новій редакції: “Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (окрім відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства)“.
8.4.2. Викласти пункт 1.3 у новій редакції:
“1.3. Орендодавцем окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення, окрім літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства, є управління комунальної власності департаменту економічного розвитку.
Сторонами договору окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства є департамент містобудування та комунальне підприємство “Адміністративно-технічне управління“.
8.4.3. Вважати підпункти 1.4.1, 1.8.1, 1.16, 1.18 такими, що втратили чинність.
8.4.4. Вважати пункт 4 додатка до Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення “Методика розрахунку розміру орендної плати за оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності м. Львова” таким, що втратив чинність.
8.5. У додатку 2 у назві договору вилучити слова “для розміщення відкритого літнього майданчика“.
9. Встановити, що пункт 1.10 додатка 1 до ухвали міської ради від 01.12.2016 № 1273 “Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення“ не застосовується до правовідносин, встановлених цією ухвалою.
10. Управлінню комунальної власності департаменту економічного розвитку до 01.09.2023:
10.1. Забезпечити передачу комунальному підприємству “Адміністративно-технічне управління“ діючих договорів на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства та супутніх до них документів згідно з відповідним переліком та припинити з 01.09.2023 нарахування плати за цими договорами.
10.2. Повернути орендарю відповідні кошти у разі наявності переплати за діючими договорами станом на 01.09.2023.
10.3. Вжити заходів щодо стягнення у встановленому порядку заборгованості за діючими договорами за період користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства до 01.09.2023 у разі наявності такої заборгованості.
Відповідальний: начальник управління
комунальної власності департаменту
економічного розвитку.
11. Уповноважити з 01.09.2023 департамент містобудування та комунальне підприємство “Адміністративно-технічне управління“ укладати договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства і виступити сторонами у діючих договорах на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства.
Термін: 01.09.2023 - 01.11.2023
Відповідальний: директор департаменту містобудування, директор комунального
підприємства “Адміністративно-технічне
управління“.
12. Внести зміни у додаток до ухвали міської ради від 08.07.2021 № 1081 “Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради“:
12.1. Доповнити Розділ IІ “Повноваження виконавчого комітету“ пунктом 42 у такій редакції:
“42. Затвердження Методики нарахування плати за тимчасове користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритого літнього майданчика (біля об’єктів ресторанного господарства та без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства)“.
12.2. Викласти пункт 5 частини 2.5 “Повноваження управління комунальної власності“ Розділу IV “Повноваження виконавчих органів, які підпорядковані першому заступнику міського голови – заступнику міського голови з економічного розвитку“ у новій редакції:
“5. Укладення договорів оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, окрім договорів на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства, літніх майданчиків без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства“.
12.3. Вилучити пункт 56 частини 4 "Повноваження районної адміністрації" Розділу VІ "Повноваження виконавчих органів, які підпорядковані заступнику міського голови з питань житлово-комунального господарства".
12.4. Доповнити частину 2 “Повноваження департаменту містобудування“ Розділу VІІ “Повноваження виконавчих органів, які підпорядковані заступнику міського голови з містобудування“ пунктами 19, 20 у такій редакції:
“19. Укладення договорів на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства, літніх майданчиків без прив’язки до стаціонарних об’єктів ресторанного господарства
20. Розгляд та вжиття заходів у встановленому міською радою та виконавчим комітетом порядку щодо фактів порушення розміщення літніх майданчиків“.
13. Встановити, що пункти 1, 3, 7, 8 (окрім підпункту 8.4.4), 12 цієї ухвали набирають чинності з 01.09.2023.
14. Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника міського голови з містобудування..Міський голова Андрій САДОВИЙ

додаток 1.docxдодаток 1.docxДодаток 2.docxДодаток 2.docx
Дата оприлюднення: 06/08/2023