УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА21-ша сесія 6-го скликання

УХВАЛА № 4531


від 04/23/2015
Про затвердження Програми розвитку кінематографії у м. Львові на 2015-2020 роки
Первинна редакція:

документ.doc


Зміни
у додаток згідно з ухвалою 4853-2015
у додаток згідно з ухвалою 2903-2018
згідно з ухвалою 4720-2019
згідно з ухвалою 357-2021

документ: Database 'Ухвали ЛМР', View '1. Готуються', Document 'Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 № 4531 “Про затвердж' Database 'Ухвали ЛМР', View '1. Готуються', Document 'Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 № 4531 “Про затвердж' Database 'Ухвали ЛМР', View '2. Прийняті\За каденціями', Document 'Про внесення змін до ухвали міської ради від 23.04.2015 № 4531 “Про затвердж' Database 'Ухвали ЛМР', View '1. Готуються', Document 'Про продовження на 2021-2025 роки дії ухвали міської ради від 23.04.2015 № 4531 “'
Остаточна редакція:
Відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про кінематографію“, “Про культуру“, Указу Президента України від 30.12.2013 № 717/2013 “Про додаткові заходи щодо державної підтримки культури і мистецтва в Україні“, постанови Верховної Ради України від 18.03.2005 № 2497 “Про рекомендації Парламентських слухань “Національна кінематографія: Стан, проблеми та шляхи вирішення“, з метою створення належних правових та організаційних умов, які сприятимуть розвитку кінематографії у м. Львові, поліпшення якості кінообслуговування населення міська рада ухвалила:
1. Затвердити Програму розвитку кінематографії у м. Львові на 2015-2020 роки (додається).
2. Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника міського голови з гуманітарних питань.
Міський голова А. Садовий

Додаток

Затверджено
ухвалою міської ради
від _____________ №_____

ПРОГРАМА

розвитку кінематографії у м. Львові на 2015-2020 роки

1. Загальні положення

Програма розвитку кінематографії у м. Львові на 2015-2020 роки (надалі – Програма) розроблена відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про кінематографію“, “Про культуру“, Указу Президента України від 30.12.2013 № 717/2013 “Про додаткові заходи щодо державної підтримки культури і мистецтва в Україні“, постанови Верховної Ради України від 18.03.2005 № 2497 “Про рекомендації Парламентських слухань “Національна кінематографія: Стан, проблеми та шляхи вирішення“ та інших нормативних актів.
Кінематографія – це галузь культури та економіки, що об’єднує всі види професійної діяльності, пов’язаної з виробництвом, поширенням, зберіганням та демонструванням фільмів, а також відповідну навчально-наукову роботу.
Завдяки своїй винятковій архітектурі та сучасному звучанню міського простору Львів є безумовно привабливим для зйомок художніх та документальних фільмів, серіалів, комерційного відео тощо. У цьому контексті важливо зробити порядок проведення зйомок прозорим, налагодженим та доступним, а також забезпечити якісне надання консультаційних послуг з питань кіно, що служитиме заохоченням для продюсерських компаній та незалежних режисерів, сприятиме налагодженню кіновиробничої інфраструктури та практичної освіти для місцевих аматорів та професіоналів, формуватиме позитивний імідж Львова як міста, сприятливого для зйомок, та, у підсумку, призведе до зростання доходів міського бюджету.
2. Мета і завдання Програми

2.1. Метою Програми є:
2.1.1. Створення належних правових та організаційних умов, які сприятимуть розвитку кінематографії у м. Львові.
2.1.2. Формування реноме м. Львова як привабливого та комфортного міста для створення відеопродукції.
2.1.3. Поліпшення якості кінообслуговування населення, збільшення кількості відвідувачів кінотеатрів та кіноклубів, промоція українських фільмів.
2.2. Основними завданнями Програми є:
2.2.1. Створення умов для розвитку існуючих комунальних кінотеатрів способом розширення сфери їхньої діяльності та створення нових осередків кінодіяльності у м. Львові.
2.2.2. Збільшення кількості заходів та проектів, спрямованих на розвиток кінематографії у м. Львові.
2.2.3. Сприяння налагодженню кіновиробничої інфраструктури та практичної освіти для львівських аматорів та професіоналів кіно.
2.2.4. Каталогізація місць для зйомок у м. Львові.
2.2.5. Впровадження механізму консультаційного супроводу процесу кінозйомок.
2.2.6. Створення майданчиків для показу некомерційного авторського і, передусім, українського кіно.
2.2.7. Сприяння створенню майданчиків для зйомок кіно – професійних кіностудій та павільйонів.
2.2.8. Сприяння створенню нових та підтримки існуючих кіностудій у м. Львові.
3. Заходи реалізації Програми

3.1. Для забезпечення досягнення мети та реалізації завдань Програми здійснюються такі основні заходи:
3.1.1. Створення на базі комунальної установи Міський Палац культури імені Гната Хоткевича сектору “Кінокомісія“ за зразками кінокомісій у європейських містах з 1 квітня 2019 року.
3.1.2. Проведення реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів приміщень комунальних закладів культури, що працюють у сфері кінематографії.
3.1.3. Закупівля сучасного мультимедійного обладнання для комунальних закладів культури, що працюють у сфері кінематографії.
3.1.4. Розширення комунальних закладів культури зі збереженням основного виду діяльності.
3.2. Діяльність зі створення сприятливих організаційних умов виробництва кінофільмів у м. Львові.
3.2.1. Робота над створенням та систематизацією бази локацій для зйомок у м. Львові.
3.2.2. Робота над створенням та систематизацією бази професіоналів для зйомок у м. Львові.
3.2.3. Впровадження механізму консультаційного, організаційного, інформаційного супроводів процесу кінозйомок.
3.2.4. Впровадження прозорого та гнучкого механізму надання дозволів на проведення зйомок аудіовізуального контенту на території м. Львова.
3.3. Діяльність з метою промоції м. Львова як привабливого, комфортного та професійного міста для створення кінофільмів:
3.3.1. Розробка національної та міжнародної промоційної кампанії позиціонування міста на ринку кінематографії.
3.3.2. Інформування гравців кіноринку про діяльність у напрямку розвитку галузі способом проведення зустрічей, регулярних робочих нарад, надсилання інформаційних бюлетенів про здійснену роботу. Налагодження постійної роботи з кіностудіями, приватними кінотеатрами, продюсерськими агенціями та незалежними режисерами з метою подальшої спільної роботи над розвитком галузі.
3.3.3. Виготовлення промоційної продукції, у тому числі друкованої, аудіо- та відео-.
3.3.4. Розробка та забезпечення діяльності офіційного веб-сайту і сторінок у соціальних мережах Львівської кінокомісії та комунальних кінотеатрів.
3.3.5. Забезпечення участі представників кінокомісії м. Львова в основних кінофестивалях (конференціях, кінофорумах, конгресах, презентаціях, виставках, семінарах, з’їздах) Європи та світу.
3.3.6. Проведення промоційних заходів на цільових ринках, у тому числі міжнародних.
3.3.8. Проведення досліджень на цільових ринках, у тому числі за кордоном.
3.3.9. Підготовка та друк статей у спеціалізованих професійних виданнях, у тому числі міжнародних.
3.3.10. Підтримка членства м. Львова у Європейську мережу кінокомісій (European Film Commissions Network) та входження у Міжнародну асоціацію кінокомісій (Association of Film Commissioners International)
3.4. Діяльність, спрямована на підвищення професійного рівня місцевих фахівців кіно, візуальних мистецтв та створення умов для обговорення актуальних питань галузі та виробництва відеопродукції та фільмів:
3.4.1. Організація та проведення низки відкритих зустрічей зацікавлених у кіновиробництві та професіоналів з провідними українськими та світовими сценаристами, режисерами, продюсерами та дистриб’юторами в рамках щорічних Lviv Film Meetings та інших заходів.
3.4.2. Організація та проведення навчальних семінарів та майстер-класів. Створення мережі неформальної освіти у галузі відеомистецтв під брендом Lviv Film Incubator - мережі практичних майстерень з кіновиробництва у Львові, спрямованої на розвиток професійного потенціалу локальних кінопрофесіоналів та інших професіоналів зі створення будь-якого аудіо-візуального матеріалу.
3.4.3. Конкурсний відбір кінопроектів, шляхом організації щорічного Конкурсу кінопроектів Львівської кінокомісії та конкурсу відеодосліджень “СВІЖЕ з такими рекомендованими категоріями до фінансування: короткометражні авторські фільми; документальні авторські короткометражні фільми; анімаційні авторські короткометражні фільми; студентські короткометражні роботи; повнометражні авторські фільми; повнометражні документальні фільми.
3.4.4. Підтримка заходів, що реалізовують громадські організації та спрямовані на розвиток кінематографії м. Львова.
3.5. Робота з міжнародними фондами, програмами, організаціями та спонсорами щодо залучення додаткових коштів для розвитку галузі кінематографії, зокрема, способом реалізації спільних програм, проведення навчань, обміну досвідом, навчальних візитів, стажувань тощо.
3.6. Підтримка проведення кінофестивалів у м. Львові.
3.7. Налагодження співпраці з місцевими громадськими організаціями та представниками бізнесу в рамках діяльності спеціалізованої мережі Film Friendly Lviv.
3.8. Організація та проведення спеціалізованого кіноринку та індустріальної частини щорічного Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art.
4. Джерела фінансування Програми

4.1. Фінансове забезпечення Програми здійснюється:
4.1.1. За рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті м. Львова на поточний бюджетний період.
4.1.2. За рахунок коштів, отриманих у вигляді доходів від господарської діяльності львівськими комунальними закладами культури.
4.1.3. За рахунок коштів інвесторів, спонсорської допомоги, донорських коштів та грантів, у тому числі міжнародних.
5. Організація та контроль за виконанням Програми

5.1. Головним розпорядником бюджетних коштів Програми є управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради.
5.2. Основним виконавцем заходів програми є комунальна установа Міський Палац культури імені Гната Хоткевича. Виконавцями заходів Програми також є інші львівські комунальні підприємства, бюджетні установи та громадські організації, що здійснюють діяльність у галузі культури.
5.3. Управління культури департаменту розвитку:
5.3.1. Координує хід реалізації заходів Програми, узагальнює надану виконавцями статистичну та аналітичну інформацію.
5.3.2. Подає пропозиції щодо змін або продовження терміну виконання заходів, у межах повноважень вирішує питання, що виникають у процесі реалізації Програми.
5.3.3. У разі необхідності залучає до виконання заходів Програми інші виконавчі органи Львівської міської ради.
5.3.4. Подає пропозиції щодо фінансування, обсягу та виконавців робіт/заходів Програми на наступні фінансові роки.Секретар ради В. Павлюк

Віза:

Начальник управління
культури І. Магдиш