УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДАсесія 7-го скликання

УХВАЛА № 1459


від 01/19/2017
Про критичну ситуацію, яка склалася на адміністративній території Львівської міської ради у зв’язку з неможливістю вивезення твердих побутових відходівВраховуючи критичну ситуацію з накопиченням твердих побутових відходів на контейнерних майданчиках житлових мікрорайонів м. Львова внаслідок неможливості його вивезення з адміністративної території Львівської міської ради, блокування вивезення твердих побутових відходів на полігони інших населених пунктів області та України, з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації, забезпечення санітарно-екологічного благоустрою м. Львова, утримання у належному стані території м. Львова та її санітарного очищення, керуючись п. 38 ст. 26 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, ст. 30 Закону України Про благоустрій населених пунктів, ст. ст. 20, 21, 32, 35-1 Закону України Про відходи, ст. ст. 12, 92, 123 Земельного кодексу України, враховуючи рішення Міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (протокол від 18.01.2017 1), звернення Львівського комунального підприємства Транспортна фірма Львівспецкомунтрансвід 18.01.2017 15 (зареєстроване у Львівській міській раді 18.01.2017 за № 2-1056/АП-2403), міська рада ухвалила:
1. Визнати, що:
1.1. Ситуація з вивозом твердих побутових відходів у м. Львові є такою, що потребує здійснення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайної ситуації.
1.2. З врахуванням вимог ст. 32 Закону України Про відходи, ДБН В.2.4-2-2005. Полігони твердих побутових відходів. Основні положення проектування розміщення полігону твердих побутових відходів на території м. Львова є таким, що не відповідає вимогам законодавства України і тому є неможливим.
2. На основі викладеного у преамбулі та пункті 1 цієї ухвали міська рада ухвалила:
2.1. Звернутися до територіальних громад Львівської області та України з проханням про укладення договорів про використання полігонів твердих побутових відходів, які розташовані на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць для складування твердих побутових відходів, що утворюються на території м. Львова.
Відповідальний: директор
департаменту житлового
господарства та інфраструктури.
2.2. Визначити місця для організації тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування твердих побутових відходів на територіях адміністративних районів м. Львова:
2.2.1. Сихівський, Галицький райони – вул. Стрийська, 193.
2.2.2. Залізничний район – вул. Городоцька, 280.
2.2.3. Личаківський район – вул. Пластова, 13.
2.2.4. Шевченківський район – вул. Т. Шевченка, 327-г.
2.2.5. Франківський район – вул. Персенківка, 19.
2.3. Облаштувати зазначені вище тимчасові майданчики для перевантаження та брикетування твердих побутових відходів брикетувальними комплексами з розрахунку 1 комплекс для 1 адміністративного району.
2.4. Надати Львівському комунальному підприємству “Транспортна фірма “Львівспецкомунтранс“ дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для виробничих потреб (у тому числі для організації тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування твердих побутових відходів) за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення:
2.4.1. Орієнтовною площею 1 га на вул. Стрийській, 193.
2.4.2. Орієнтовною площею 0,6 га на вул. Т. Шевченка, 327-г.
2.5. Львівському комунальному підприємству “Транспортна фірма “Львівспецкомунтранс“ подати у встановленому порядку міській раді на затвердження проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
2.6. Встановити, що використання зазначених у підпункті 2.2 цієї ухвали майданчиків здійснюється для здійснення невідкладних заходів для запобігання виникненню надзвичайної ситуації.
2.7. Підприємствам, що здійснюють перевезення твердих побутових відходів, вжити всіх необхідних заходів для функціонування зазначених тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування твердих побутових відходів у відповідності до вимог чинного екологічного і земельного законодавства України.
Відповідальні: директор
департаменту житлового
господарства та інфраструктури,
керівники підприємств, що
здійснюють перевезення ТПВ.
3. Погодити Львівському комунальному підприємству “Транспортна фірма “Львівспецкомунтранс“ укладення договору про спільну діяльність у сфері поводження з твердими побутовими відходами, погодивши істотні умови договору з постійною комісією інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики.
Відповідальний: директор
Львівського комунального
підприємства “Транспортна
фірма “Львівспецкомунтранс“.
4. Виділити як внесок до статутного капіталу Львівського комунального підприємства “Транспортна фірма “Львівспецкомунтранс“ 97 млн. грн. за рахунок залишку коштів бюджету розвитку міського бюджету м. Львова на 01.01.2017 для вжиття заходів, передбачених цією ухвалою, у тому числі (але не обмежуючись) для виготовлення землевпорядної документації, придбання спеціалізованого обладнання для поводження з твердими побутовими відходами.
Відповідальний: директор
департаменту економічного
розвитку.
5. Контроль за виконанням ухвали покласти на секретаря ради.
Міський голова А. Садовий

Дата оприлюднення: 01/24/2017