УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА13-та сесія 7-го скликання

УХВАЛА № 3402


від 05/17/2018
Про підтримку електронної петиції “Ні піскосуміші! Запровадити цивілізовані методи утримання вулиць у зимовий період“Відповідно до ст. 231 Закону України Про звернення громадян, ухвали міської ради від 26.12.2016 № 1371 Про затвердження тимчасового порядку подання та розгляду електронних петицій міська рада ухвалила:
1. Підтримати електронну петиціюНі піскосуміші! Запровадити цивілізовані методи утримання вулиць у зимовий період“ згідно з додатком.
2. Виконавчому органу міської ради, визначеному Львівським міським головою, до наступного пленарного засідання підготувати дорожню карту щодо вирішення питань, порушених в електронній петиції.
3. Контроль за виконанням ухвали покласти на постійну комісію інженерного господарства, транспорту, зв'язку та житлової політики.


Міський голова А. СадовийДодаток
до ухвали міської ради
від___________№____
ПЕТИЦІЯ
Ні піскосуміші! Запровадити цивілізовані методи утримання вулиць у зимовий період

Назва петиції: Ні піскосуміші! Запровадити цивілізовані методи утримання вулиць у зимовий період“.
Автор петиції: Голяк Мирослав Едуардович.
Джерело: Єдина система місцевих петицій e-dem.in.ua
Дата початку збору підписів: 12.04.2018.
Дата набрання 500 голосів на підтримку петиції: 16.04.2018.
Текст петиції

Зимове утримання вулиць за допомогою розсипання тон суміші піску і солі 4:1 є застарілим методом зимового утримання вулиць навіть для України. Піскосуміш після танення снігу забруднює вуличну інфраструктуру, забруднює повітря, потрапляє в очі та легені мешканців. Забивається дощова каналізація, створюється додаткове навантаження на очисні споруди, чималі кошти йдуть на збір та вивезення залишків. Ще одним наслідком використання піскосуміші є те, що двірники найчастіше утилізують її в газони, що погіршує і без того поганий стан грунту: сіль неповоротно накопичується, пісок перешкоджає доступу води і повітря до коренів рослин. Навіть в центральній частині міста ми бачимо щорічну заміну садженців молодих дерев, ціна яких сягає 3 000 грн. за шт.
Пропонується альтернатива.
1) На дорожньому покритті використовувати виключно чисту сіль, або знайти нешкідливі для взуття і лап тварин реагенти (таким чином діють у Києві).
2) На пішохідній частині використовувати виключно механічні способи прибирання, а саме: механізоване прибирання де це можливо (таким чином виключно діють у Вінниці).
3) Використання дрібних камінців (відсів граніту, базальту тощо), що вмерзають в сніг і створюють надійне зчеплення з підошвами взуття. Перевірено в ряді країн ЄС на вулицях з дуже сильними ухилами. Існують випадки, коли це дрібний відсів не вивозять, а зберігають в лунках дерев. На відміну від піску, дрібні камінці покращують доступ води та повітря. Окрім всього відсів може використовуватися багаторазово та не створювати додаткового навантаження на сміттєзвалища.
4) Як тимчасовий захід пропонується виставляти пластикові контейнери для зберігання свіжої та збору відпрацьованої піскосуміші двірником з метою подальшої утилізації.

Секретар ради А. Забарило
Віза:
Начальник управління “Секретаріат ради“ Ю. Лукашевський

Дата оприлюднення: 05/30/2018