УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА16-та сесія 6-го скликання

УХВАЛА № 3714


від 07/31/2014
Про заходи захисту котів від жорстокого поводження у м. ЛьвовіЗ метою забезпечення реалізації у м. Львові Закону УкраїниПро захист тварин від жорстокого поводження міська рада ухвалила:
1. Заборонити вилов безпритульних котів на території м. Львова, за винятком:
1.1. Необхідності вжиття заходів регулювання чисельності безпритульних котів у м. Львові способом біостерилізації, здійснення вакцинації та/або з метою перевлаштування їх до нових власників із залученням представників громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження.
1.2. Обставин, що створюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці людей з метою карантинування для підтвердження чи спростування антропозооносних захворювань, яке надає ветеринарний лікар відповідною письмовою довідкою встановленої форми.
2. Відповідальним особам, які в структурах житлово-експлуатаційних підприємств (комунальних, ОСББ) чи організацій всіх форм власності уповноважені забезпечувати дотримання норм експлуатації підвальних, комірних приміщень і горищ, запобігати ненавмисній і навмисній ізоляції там котів (закриванню чи замуровуванню у цих приміщеннях, що унеможливлює вільний вихід тварини з місця перебування та позбавляє її опіки представників громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження), що може загрожувати їм загибеллю.
3. Департаменту житлового господарства та інфраструктури:
3.1. Забезпечити регулювання чисельності котів у м. Львові способом біостерилізації з їх обов’язковою вакцинацією та відповідною візуальною ідентифікацією за рахунок позабюджетних коштів та коштів, передбачених у міському бюджеті м. Львова на відповідний рік.
3.2. Запровадити систему взаємодії з громадськими об’єднаннями, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, для ефективного контролю стану і чисельності популяції безпритульних котів.
3.3. Зобов’язати комунальні господарства і ОСББ не створювати навмисних перешкод для виконання котами функції природної дератизації, даючи їм доступ до комірних і підвальних приміщень.
3.4. У випадках отримання звернень громадян щодо наявності обставин, що створюють загрозу життю, здоров’ю та безпеці людей, причиною яких зазначено наявність безпритульних котів у нежитлових приміщеннях, спрямовувати копію звернення до громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, з метою залучення представників цих організацій, а також опікунів вуличних котів до безпосереднього вирішення питань на місцях виникнення зазначених вище обставин, а також забезпечення переміщення безпритульних котів у притулок або на іншу соціально та санітарно прийнятну територію у разі такої необхідності.
3.5. Забезпечити інформування громадян про зміст цієї ухвали та відповідні положення Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження“, а також про спосіб врегулювання будь-яких відповідних конфліктних ситуацій шляхом письмового чи усного звернення в уповноважений підрозділ департаменту житлового господарства та інфраструктури.
3.6. Рекомендувати адміністраціям підприємств, установ та організацій звертатись до департаменту житлового господарства та інфраструктури за сприянням у здійсненні біостерилізації та ідентифікації безпритульних котів.
3.7. Спільно з представниками громадських об’єднань, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження, розробити механізм реалізації цієї ухвали через впровадження інституту опікунства.
Відповідальний: директор департаменту
житлового господарства та
інфраструктури.
Міський голова А. Садовий