УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА22-га сесія 7-го скликання

УХВАЛА № 6014


від 12/12/2019
Про затвердження Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. ЛьвоваВтратив чинність
згідно з ухвалою 2011-2022
документ: Database 'Ухвали ЛМР', View '2. Прийняті\За каденціями', Document 'Про затвердження Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо'

  З метою утримання у якісному стані дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків, забезпечення умов для проведення виховної роботи у м. Львові, покращення здоров’я населення, сприяння підвищенню фізичної підготовки населення усіх вікових категорій, організації змістовного дозвілля, профілактики правопорушень, збереження і зміцнення матеріально-технічної бази спортивних та дитячих майданчиків, створення для мешканців міста умов комфортного дозвілля, керуючись Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про фізичну культуру і спорт“, “Про благоустрій населених пунктів“, ухвали міської ради від 21.04.2011 № 376 “Про правила благоустрою м. Львова“ та інших нормативних актів України, міська рада ухвалила:
  1. Затвердити Програму утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. Львова (додається).
  2. Управлінню молоді та спорту департаменту гуманітарної політики (з 01.01.2020 управлінню молодіжної політики департаменту гуманітарної політики, управлінню спорту департаменту гуманітарної політики), районним адміністраціям при формуванні міських бюджетів м. Львова пропонувати міській раді виділення коштів на обслуговування, ремонт, модернізацію, заміну та капітальний ремонт дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків відповідно до Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. Львова.
  Відповідальні: начальник управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики, голови районних адміністрацій.
  3. Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства та заступника міського голови з гуманітарних питань.


  Міський голова А. Садовий


  Додаток
  Затверджено
  ухвалою міської ради
  від ___________№____

  ПРОГРАМА
  утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. Львова

  1. Паспорт Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. Львова

  1.
  Ініціатор розроблення Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. ЛьвоваЛьвівська міська рада  2.
  Розробник Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. ЛьвоваУправління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики
  3.
  Співрозробник Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. ЛьвоваДепартамент житлового господарства та інфраструктури, районні адміністрації, управління фінансів департаменту фінансової політики,
  юридичний департамент
  4.
  Виконавці (учасники) Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. ЛьвоваУправління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики (з 01.01.2020 управління спорту департаменту гуманітарної політики, управління молодіжної політики департаменту гуманітарної політики), районні адміністрації, львівські комунальні підприємства, спеціалізовані підприємства, які проводять обслуговування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків
  5.
  Мета Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. ЛьвоваЯкісне утримання та обслуговування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків. Забезпечення безпечного дозвілля дітей та молоді, формування у громадян рухової активності, створення належних умов для якісного дозвілля та фізичного розвитку дітей за місцем проживання у м. Львові
  6.
  Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. ЛьвоваМіський бюджет м. Львова
  7.
  Загальний обсяг фінансування, орієнтовний обсяг фінансування, у тому числі:Фінансування Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. Львова здійснюється за рахунок коштів міського бюджету м. Львова у межах щорічних запланованих асигнувань
  2. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. Львова

  Одним із основних завдань органів місцевого самоврядування є покращення здоров’я населення, сприяння підвищенню фізичної підготовки населення усіх вікових категорій, організація змістовного дозвілля, профілактика правопорушень, збереження і зміцнення матеріально-технічної бази дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків за місцем проживання, створення для мешканців міста умов комфортного дозвілля. Дитячі, дитячо-спортивні та спортивні майданчики повинні бути у густонаселених мікрорайонах міста, у кожному великому дворі, щоб мешканці мали змогу із задоволенням проводити дозвілля на сучасних безпечних майданчиках, адже майданчики, облаштовані у дворах, парках, скверах, прибудинкових територіях, дають можливість дітям поза межами домівки та школи гратися та спілкуватися один з одним, пізнавати основні правила моральної та соціальної поведінки. Необхідно створити якнайкращі умови, щоб мешканці були фізично здоровими, розвиненими, емоційно врівноваженими, соціально відповідальними та здатними набувати знання. На цей час у м. Львові є 814 дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків. Питанню облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків не приділялася належна увага. Підприємства, які здійснюють утримання будинків та прибудинкових територій, відповідають за збереження стану майданчиків, їх прибирання, але необхідних коштів на реконструкцію чи відновлення майданчиків у них непередбачено. Виконання Програми утримання та облаштування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на території м. Львова (надалі – Програма) можливе лише за умови фінансування її за кошти міського бюджету м. Львова.
  3. Мета і завдання Програми

  3.1. Програма розроблена з метою забезпечення якісного утримання та обслуговування дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків, здійснення капітального ремонту та поступової заміни наявних морально застарілих дитячих, дитячо-спортивних та спортивних конструкцій на нові, які відповідають сучасним вимогам та нормам безпеки.
  3.2. Головне завдання Програми – забезпечення безпечного дозвілля дітей та молоді, формування у громадян рухової активності, створення сприятливих умов для якісного дозвілля та фізичного розвитку дітей за місцем проживання у м. Львові.
  4. Заходи щодо реалізації Програми та їх фінансове забезпечення

  4.1. Утримання дитячих та спортивних майданчиків для дозвілля та відпочинку мають здійснюватися з додержанням санітарних і технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.
  4.1.1. Роботи з ремонту та утримання дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків у м. Львові поділяють на такі види:
  4.1.1.1. Капітальний ремонт.
  4.1.1.2. Поточний ремонт (ремонт ігрових елементів, заміна покриття, огорожі та інше).
  4.1.1.3. Утримання.
  4.1.2. До капітального ремонту дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків відносяться роботи, які спрямовані на відновлення та підвищення їх експлуатаційних характеристик, у тому числі з обов’язковим урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, збільшення міцності та несучої здатності конструктивних елементів.
  4.1.3. До поточного ремонту дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків відносяться роботи, спрямовані на запобігання дрібним деформаціям і пошкодженням майданчиків, на негайну їх ліквідацію.
  4.1.4. Роботи з утримання дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків полягають у регулярному проведенні прибирання, заходів щодо запобігання передчасному зносу об'єктів, забезпечення нормальних умов їх функціонування, створенні сприятливих умов пересування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
  4.2. Балансоутримувач зобов’язаний проводити належне утримання та своєчасний ремонт дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати до цього інші підприємства, організації.
  4.3. Балансоутримувач зобов’язаний щорічно подавати пропозиції розпорядникам коштів щодо необхідних коштів на проведення ремонту.
  4.4. Розпорядники коштів (районні адміністрації, управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики (з 01.01.2020 управління молодіжної політики департаменту гуманітарної політики, управління спорту департаменту гуманітарної політики) за поданням балансоутримувача щорічно затверджують заходи з утримання та ремонту дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Затверджується перелік об'єктів проведення капітального ремонту. Балансоутримувач несе повну відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.
  4.5. Відповідно до пункту 4.2 цієї Програми балансоутримувач затверджує обсяги робіт і необхідну суму коштів на утримання і поточний ремонт кожного об'єкта. Роботи з поточного ремонту і утримання проводяться згідно з затвердженими балансоутримувачем вимогами у встановленому порядку.
  4.6. Роботи з капітального ремонту дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків проводяться районними адміністраціями відповідно до вимог законодавства України.
  4.7. Роботи з поточного та капітального ремонту дитячих, дитячо-спортивних та спортивних майданчиків, які знаходяться на балансі ЛКП “Спортресурс“, проводяться цим підприємством.
  4.8. Визначення нових потенційних ділянок та внесення їх до схем розміщення дитячих та спортивних майданчиків на території м. Львова здійснює управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики (з 01.01.2020 управління молодіжної політики департаменту гуманітарної політики) на підставі звернень громадян та з дотриманням вимог законодавства України.
  5. Фінансове забезпечення Програми

  5.1. Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету м. Львова та інших джерел, не заборонених законодавством України.
  5.2. Обсяг видатків на реалізацію Програми за рахунок коштів міського бюджету м. Львова проводиться у межах коштів, передбачених на відповідний бюджетний період.  Секретар ради А. Забарило

  Віза:

  Начальник управління молоді та спорту А. Нікулін
  Дата оприлюднення: 12/18/2019