УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА5-та сесія 8-го скликання

УХВАЛА № 1102


від 07/08/2021
Про розгляд електронної петиції “Побудова крематорію у Львові до 2025 року“Відповідно до ст. 231 Закону України “Про звернення громадян“, ухвал міської ради від 19.09.2019 № 5471 “Про затвердження Положення про електронні петиції у м. Львові“, від 15.07.2016 № 777 “Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради“ міська рада ухвалила:
1. Підтримати електронну петицію “Побудова крематорію у Львові до 2025 року“ згідно з додатком.
2. Відповідальним виконавчим органом за підготовку дорожньої карти реалізації петиції визначити департамент житлового господарства та інфраструктури.
3. Департаменту житлового господарства та інфраструктури:
3.1. У 30-ти денний строк розробити дорожню карту реалізації електронної петиції за участю автора та скерувати її на розгляд та затвердження постійній комісії міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства.
3.2. Після затвердження дорожньої карти реалізації петиції скерувати її до управління "Секретаріат ради".
Відповідальний: директор департаменту житлового господарства та інфраструктури.
4. Управлінню "Секретаріат ради" забезпечити публікацію інформації щодо вирішення питання, порушеного петицією, на офіційному веб-сайті Львівської міської ради або на іншому спеціалізованому сайті.
5. Контроль за виконанням ухвали покласти на постійну комісію міської інфраструктури, інженерного та житлового господарства.
Міський голова А. Садовий


Додаток
до ухвали міської ради
від ___________№____
ПЕТИЦІЯ
“Побудова крематорію у Львові до 2025 року“

Автор петиції: Маринюк Андрій Любомирович
Джерело: Єдина система місцевих петицій e-dem.in.ua
Дата початку збору підписів: 26.04.2021
Дата набрання 500 голосів на підтримку петиції: 07.06.2021
Текст петиції

У Львові дуже гостро стоїть питання з похованням померлих. Місць на кладовищах катастрофічно не вистачає. Зокрема вже цього року запланували заради розширення кладовищ провести вирубку 10 гектарів Брюховицького лісу. Території існуючих кладовищ перебувають в жахливому стані, значно впливають на екологію регіону та потребують великих коштів на їх утримання.
Також варто зазначити, що значно зросли витрати громадян на поховання, середній цінник проведення поховання у Львові починається від 18 тисяч гривень при наявності власного місця, без врахування подальшого догляду за могилою. Натомість комплекс послуг з кремації в місті Києві із залученням комерційних структур обходиться від 5000 гривень.
Депутати Львівської міської ради, керуючись надуманими забобонами, міфами та власними інтересами, переконують львів'ян, що кремація не відповідає християнському вченню і не визнається церквою.
Натомість представники церкви та церковні канони запевняють, що кремація жодним чином не суперечить основам християнства.
Кодекс канонічного права Римсько-католицької церкви:
Канон 1176 §3: "Церква настійно рекомендує дотримуватися благочестивого звичаю поховання тіл померлих. Однак не забороняється і кремація, якщо тільки її не вибрали з причин, які суперечать християнському віровченню".
Кодекс Канонів Східних Церков:
Канон 876 § 3: "Тим, хто вибрав кремацію свого трупа, якщо відомо, що вони зробили це не керуючись міркуваннями суперечними з християнським способом життя, слід дозволити церковний похорон, але проведений в такий спосіб, щоб видно було, що Церква віддає перевагу похованню тіла перед кремацією, а також, щоб уникнути згіршення".
Отець УГКЦ Павло Дроздяк: "Богослов'я людського тіла, його пошанування розвивалося упродовж всієї історії Церкви. Але, якщо говорити про офіційну згадку того, що Церква дозволяє кремацію, це було за Папи Павла VI у 1963 році, де вперше з’являється офіційний документ, де Церква говорить, що кремація не суперечить доктрині віри. Але перевага надається традиційному похованню, тобто перед кремацією має бути звершений весь чин похорону над тілом померлої особи, так як годиться християнину."
Отець Назар Лозинський ПЦУ: "На жаль, найбільше дбають за збереження таких "непорушних традицій" ті, хто зовсім не розуміється на їх походженні, значенні та важливості.
[...]
Бо християнство у жодній своїй конфесії абсолютно не пов'язує спосіб поховання людини із посмертною участю її безсмертної душі. За історію людства тисячі людей загинули у вогні, втопились у морях, були роздерті дикими звірами тощо. Якщо хтось думає, що це, а не їх духовний стан, вплинуло на їх посмертну участь, то така людина, вибачте, невіглас.
[...]
Тож кремація тіла не становить жодної перешкоди до християнського поховання людини".
Пропоную негайно віднайти необхідні кошти та затвердити дорожню карту з чітко визначеними датами на побудову крематорію у Львівській міській територіальній громаді та введення його в експлуатацію не пізніше 2025 року.
Секретар ради М. Лопачак

Віза:

В.о. начальника управління
“Секретаріат ради“ М. Рудницька
Дата оприлюднення: 07/19/2021