УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА1-ша сесія 8-го скликання

УХВАЛА № 12


від 12/29/2020
Про затвердження Міської програми з профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції COVID-19 у закладах охорони здоров'я Львівської міської ради на 2020-2021 рокиКеруючись Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Основи законодавства України про охорону здоров'я“, “Про захист населення від інфекційних хвороб“ та “Про охорону праці“, наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.06.2020 № 1411 “Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба (COVID-19)“, відповідно до Бюджетного кодексу України міська рада ухвалила:
1. Затвердити Міську програму з профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції COVID-19 у закладах охорони здоров'я Львівської міської ради на 2020-2021 роки (додається).
2. Управлінню охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики забезпечити реалізацію заходів Міської програми з профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції COVID-19 у закладах охорони здоров'я Львівської міської ради на 2020-2021 роки.
Відповідальний: начальник управління
охорони здоров’я департаменту
гуманітарної політики.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з гуманітарних питань.
Міський голова А. Садовий
Додаток
Затверджено
ухвалою міської ради
від_________№_____
МІСЬКА ПРОГРАМА
з профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції COVID-19 у закладах охорони здоров'я Львівської міської ради на 2020-2021 роки

1. Загальна частина

У м. Львові, як і в Україні і світі, триває боротьба з пандемією коронавірусної хвороби (COVID-19), спричиненої новим вірусом SARS-СоV-2. Біологічними особливостями зазначеного коронавірусу SARS-CoV-2 є висока вірулентність (ступінь здатності до зараження організму) та висока контагіозність (властивість легко передаватися від хворих людей до здорових). Враховуючи біологічні властивості вірусу SARS-CoV-2 і відсутність у населення популяційного імунітету, МОЗ України відніс SARS-CoV-2 до збудників, що спричиняють особливо небезпечні хвороби.
Щодня у м. Львові в середньому реєструють понад 200 нових випадків COVID-19. За даними державної установи “Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України“ станом на 12.11.2020 з початку пандемії у Львівській області зареєстровано 35535 випадків COVID-19, підтверджених методом полімеразної ланцюгової реакції (надалі – ПЛР), з них 15123 мешканців м. Львова. Одужало 10131 особа. Померло 1023 особи, серед яких 459 мешканців м. Львова.
Станом на 12.11.2020 у закладах охорони здоров'я, які визначені госпітальними базами для лікування хворих з підозрою/наявною коронавірусною інфекцією, загалом надано медичну допомогу 5891 особі.
Зокрема, за весь період проліковано:
- у Комунальному некомерційному підприємстві “8-а міська клінічна лікарня м. Львова“ - 1619 пацієнтів з пневмоніями, з них позитивних ПЛР – 921;
- у Комунальному некомерційному підприємстві “Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Левам - 1232 пацієнти з пневмоніями, з них позитивних ПЛР – 682;
- у Комунальному некомерційному підприємстві “Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова“ - 999 пацієнтів з пневмоніями, з них позитивних ПЛР – 572;
- у Комунальному некомерційному підприємстві “5-а міська клінічна лікарня м. Львова“ (приймає хворих з підозрою/наявною коронавірусною інфекцією з 02.11.2020) - 33 пацієнти з пневмоніями, з них позитивних ПЛР – 5;
- у Комунальному некомерційному підприємстві “Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова“ проліковано 2008 жінок з проявами ГРВІ, з них з підозрою на коронавірус 77осіб.
У боротьбі з коронавірусною пандемією, її поширенням та проявами передову лінію забезпечують медичні працівники. Медичний персонал є найпершою категорією ризику зараження SARS-CoV-2 і розвитку COVID-19 незалежно від віку, наявності супутніх хвороб та імунного статусу медичних працівників. Так, з початку пандемії коронавірусну інфекцію діагностовано у 3103 працівників закладів охорони здоров’я (надалі – ЗОЗ) (медичні працівники 2797 осіб, інші працівники – 306 осіб), з яких 1006 осіб працюють в підпорядкованих Львівській міській раді ЗОЗ (919 – медичні працівники, 87 - інші), з них: 385 лікарів, 344 медичних сестер, 39 лаборантів, 12 рентгенлаборантів, 139 молодших медичних сестер. Перебуває на амбулаторному лікуванні – 194 особи, на стаціонарному – 25 осіб, одужали - 785 осіб, 2 особи померло (медичні працівники Комунального некомерційного підприємства “Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева“, Комунального некомерційного підприємства “Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова“).
Пандемія продовжується, більше того, панує невизначеність щодо її тривалості та наслідків. Прогресуюче розповсюдження хвороб із швидко зростаючим попитом на медичні послуги потенційно виснажує можливості закладів, які є залежними від зовнішніх поставок та фінансової підтримки. Відтак, коронакриза – справжній виклик для системи охорони здоров’я.
Щоб запобігти інфікуванню медичних працівників, внутрішньолікарняному інфікуванню та забезпечити надання якісної медичної допомоги ЗОЗ повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту належного типу, антисептичними та дезінфікуючими засобами, виробами медичного призначення, зокрема кисневими концентраторами, киснем, розхідними матеріалами для проведення тестування методами ПЛР та ІФА.
За період дії карантину значна частина таких витрат покривалась за рахунок коштів міського бюджету м. Львова. Так, з міського бюджету м. Львова на придбання лікарських засобів, антисептиків та дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту, медичних виробів та розхідних матеріалів, у тому числі лабораторних реактивів було виділено 32,75 млн. грн та на придбання медичного обладнання (апаратів ШВЛ, рентгендіагностичних систем, моніторів пацієнта, кисневих концентраторі тощо) - 79,3 млн. грн. Окрім цього, на зазначену мету також спрямовуються власні надходження ЗОЗ та кошти Національна служба здоров’я України за пакетом № 31 "Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19", спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2" та цільові субвенції з державного бюджету, що за березень-листопад 2020 року становить 54,3 млн. грн.
Однак, у зв’язку із швидким поширенням захворюваності, спричиненої пандемією існує постійна потреба у коштах на боротьбу із цією захворюваністю та її подоланням.
З огляду на зазначене існує необхідність додатково фінансування і прийняття відповідної міської програми.
Міська програма з профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції COVID-19 у закладах охорони здоров'я Львівської міської ради на 2020-2021 роки (надалі – Програма) розроблена з врахуванням вимог Законів України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", "Про захист населення від інфекційних хвороб", "Про охорону праці", наказу Міністерства охорони здоров'я України від 16.06.2020 № 1411 "Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)".
2. Мета Програми

2.1. Метою Програми є запобігання поширенню коронавірусної інфекції в закладах охорони здоров'я та забезпечення вчасної діагностики та якісної медичної допомоги хворим на COVID-19.
3. Завдання Програми

3.1. Забезпечення якісного лікування на амбулаторному та стаціонарному етапі пацієнтів з підозрою/наявним COVID-19.
3.2. Забезпечення медичних працівників ЗОЗ засобами індивідуального захисту належного типу.
3.3. Забезпечення ЗОЗ антисептичними та дезінфікуючими засобами.
3.4. Забезпечення ЗОЗ розхідними матеріалами для проведення тестування методом ІФА, лабораторних та інструментальних обстежень.
3.5. Забезпечення ЗОЗ медичною технікою, виробами медичного призначення та киснем.
4. Фінансування Програми

4.1. Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті м. Львова на 2020 рік та у бюджеті Львівської міської територіальної громади на 2021 рік.
4.2. Не допускається скерування бюджетних коштів на здійснення заходів, непередбачених цією Програмою.
5. Виконавці Програми

5.1. Відповідальними виконавцями Програми є:
5.1.1. Комунальне некомерційне підприємство “Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева“.
5.1.2. Комунальне некомерційне підприємство "3-я міська клінічна лікарня м. Львова".
5.1.3. Комунальне некомерційне підприємство "4-а міська клінічна лікарня м. Львова".
5.1.4. Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова".
5.1.5. Комунальне некомерційне підприємство "8-а міська клінічна лікарня м. Львова".
5.1.6. Комунальне некомерційне підприємство "10-а міська лікарня м. Львова".
5.1.7. Комунальне некомерційне підприємство "Лікарня "Госпіс" м. Львова".
5.1.8. Комунальне некомерційне підприємство "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова".
5.1.9. Комунальне некомерційне підприємство "Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова".
5.1.10. Комунальне некомерційне підприємство "Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова".
5.1.11. Комунальне некомерційне підприємство "1-а міська поліклініка м. Львова".
5.1.12. Комунальне некомерційне підприємство "2-а міська поліклініка м. Львова".
5.1.13. Комунальне некомерційне підприємство "3-я міська поліклініка м. Львова".
5.1.14. Комунальне некомерційне підприємство "4-а міська поліклініка м. Львова".
5.1.15. Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна поліклініка м. Львова".
5.1.16. Комунальне некомерційне підприємство "6-а міська поліклініка м. Львова".
5.1.17. Комунальне некомерційне підприємство "Стоматологічна поліклініка № 1".
5.1.18. Комунальне некомерційне підприємство "Стоматологічна поліклініка № 4".
5.1.19. Госпрозрахункова стоматологічна поліклініка м. Львова
6. Очікувані результати

6.1. У результаті виконання Програми очікується:
6.1.1. Забезпечення якісної та вчасної діагностики та лікування пацієнтів з підозрою/наявним COVID-19.
6.1.2. Безперебійне забезпечення ЗОЗ засобами індивідуального захисту, антисептичними та дезінфікуючими засобами, виробами медичного призначення, киснем, розхідними матеріалами для лабораторних та інструментальних досліджень.
6.1.3. Забезпечення ЗОЗ необхідною медичною технікою для якісної та вчасної діагностики та лікування пацієнтів з підозрою/наявним COVID-19.
6.1.4. Зменшення захворюваності медичних працівників.
6.1.5. Недопущення випадків внутрішньолікарняного інфікування вірусом SARS-CoV-2.
7. Координація та контроль за виконанням Програми

7.1. Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики.
Секретар ради

Віза:

В. о. начальник управління
охорони здоровя Н. Літвінська

Дата оприлюднення: 12/31/2020