УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА15-та сесія 7-го скликання

УХВАЛА № 4044


від 10/11/2018
Про врегулювання питання розмежування допоміжних та нежитлових приміщень в багатоквартирних житлових будинках
Первинна редакція:

документ.docдокумент.doc Додаток.docxДодаток.docx


Зміни
у додаток згідно з ухвалою 316-2021
документ: Database 'Ухвали ЛМР', View '2. Прийняті\За каденціями', Document 'Про внесення змін до ухвали міської ради від 11.10.2018 № 4044 “Про врегулюв'
Остаточна редакція:
Керуючись Законами України Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про приватизацію державного житлового фонду“, “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку“, “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку“, “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень“, Цивільним кодексом України, беручи до уваги Програму сприяння створенню та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Львові, затверджену ухвалою міської ради від 18.06.2009 № 2693, враховуючи, що одне і те ж приміщення у багатоквартирних житлових будинках може відноситися до житлового фонду і мати статус допоміжного або бути самостійним об’єктом цивільно-правових відносин та мати статус нежитлового, з метою врегулювання питань розмежування права спільної сумісної власності та права комунальної власності на такі приміщення, міська рада ухвалила:
1. Встановити, що:
1.1. Допоміжними є приміщення у багатоквартирних житлових будинках, які призначені для забезпечення експлуатації та побутового обслуговування мешканців будинку, а саме:
1.1.1. Підвали.
1.1.2. Колясочні.
1.1.3. Комори.
1.1.4. Сміттєкамери.
1.1.5. Горища.
1.1.6. Шахти і машинні відділення ліфтів.
1.1.7. Вентиляційні камери.
1.1.8. Сходові клітки.
1.1.9. Вестибюлі.
1.1.10. Перехідні шлюзи.
1.1.11. Позаквартирні коридори.
1.1.12. Кладові.
1.1.13. Інші підсобні і технічні приміщення, через які проходять внутрішньобудинкові мережі комунікації (у тому числі у яких знаходяться загальнобудинкові ревізійні пристрої димових каналів та водовідведення, запірна арматура водопостачання та/або опалення, прилади, обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, системи протипожежного захисту).
1.2. Допоміжні приміщення є спільним майном співвласників багатоквартирного будинку.
1.3. Право власності на допоміжні приміщення державній реєстрації не підлягає.
1.4. Приміщення у багатоквартирних житлових будинках, які належать до житлового комплексу, але не належать до житлового фонду, і є самостійним об’єктом цивільно-правових відносин, цільове призначення яких – для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру, які не призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців, а також у разі наявності технічної документації на такі приміщення, договору оренди тощо та/або реєстрації права комунальної власності, є нежитловими та належать до комунальної власності територіальної громади м. Львова.
1.5. Для розмежування допоміжних приміщень багатоквартирного житлового будинку, які призначені для забезпечення його експлуатації та побутового обслуговування мешканців будинку і належать до житлового фонду, та нежитлових приміщень, які призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру, і є самостійним об’єктом цивільно-правових відносин та до житлового фонду не належать, враховуються як місце їхнього розташування, так і загальна характеристика сукупності властивостей таких приміщень, зокрема спосіб і порядок їх використання.
2. Утворити комісію для визначення правового статусу приміщень у багатоквартирних житлових будинках та затвердити її склад згідно з додатком.
3. Встановити, що:
3.1. У разі виникнення спірних питань щодо розмежування допоміжних та нежитлових приміщень, співвласники багатоквартирного будинку та їх представники, балансоутримувач, районна адміністрація можуть звернутися із заявою до комісії про визначення правового статусу приміщень.
3.2. Комісія для визначення правового статусу приміщень у багатоквартирних житлових будинках здійснює обстеження приміщень (допоміжних, нежитлових) на предмет встановлення та затвердження висновків щодо правового статусу цих приміщень.
3.3. У разі, якщо співвласники багатоквартирного будинку та їх представники, не згідні з висновком комісії, комісія звертається до юридичного департаменту Львівської міської ради про необхідність проведення незалежної будівельної експертизи приміщень.
3.4. Юридичний департамент Львівської міської ради є замовником будівельної експертизи та здійснює оплату за її проведення.
3.5 На підставі висновків комісії для визначення правового статусу приміщень у багатоквартирних житлових будинках та результатів будівельної експертизи управління комунальної власності департаменту економічного розвитку подає на розгляд міської ради питання щодо можливості визнання приміщень допоміжними, вирішення питання відмови щодо права комунальної власності на такі приміщення та можливості передачі цих приміщень в управління ОСББ.
3.6. У разі наявності договору оренди на користування приміщеннями, які визнані допоміжними, права орендодавця щодо такого договору переходять до ОСББ.
4. Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника міського голови фінансово-економічних питань.
Міський голова А. СадовийДодаток
Затверджено
ухвалою міської ради
від ___________№____


СКЛАД
комісії для визначення правового статусу приміщень у багатоквартирних житлових будинках


Голова комісії – заступник директора юридичного департаменту

Секретар комісії - представник юридичного департаменту

Члени комісії:

- депутат міської ради, представник фракції політичної партії "Об’єднання "Самопоміч" у Львівській міській раді (за згодою)

- депутат міської ради, представник фракції політичної партії “Європейська Солідарність“ у Львівській міській раді (за згодою)
- депутат міської ради, представник фракції партії "Голос" у Львівській міській раді (за згодою)
- депутат міської ради, представник фракції політичної партії “Варта“ у Львівській міській раді (за згодою)
- депутат міської ради, представник фракції Всеукраїнського об’єднання “Свобода“ у Львівській міській раді (за згодою)
- депутат міської ради, представник постійної комісії комунального майна, ресурсів та історичного середовища
- представник управління комунальної власності департаменту економічного розвитку
- представник районної адміністрації
- представник балансоутримувача
- представник ОСББ
- представник департаменту житлового господарства та інфраструктури
- представник відділу супроводу ОСББ"Секретар ради М. Лопачак
Віза:

Директор юридичного
департаменту Г. Пайонкевич
Дата оприлюднення: 10/24/2018