УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА3-тя сесія 6-го скликання

УХВАЛА № 375


від 04/21/2011
Про затвердження Програми утримання парків м. ЛьвоваКеруючись Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні“, “Про природно-заповідний фонд України“, наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105 “Про затвердження правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України“, на виконання п. 15.2 ухвали міської ради від 06.01.2011 № 116 “Про міський бюджет м. Львова на 2011 рік“ міська рада ухвалила:
1. Затвердити Програму утримання парків м. Львова (додається).
2. Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника міського голови з питань містобудування та інфраструктури.Міський голова А. Садовий

Додаток

Затверджено
ухвалою міської ради
від __________№_____

ПРОГРАМА
утримання парків м. Львова

1. Загальні положення

Програма утримання парків м. Львова (надалі – Програма) спрямована на забезпечення стабільної та сприятливої екологічної ситуації у місті, забезпечення належних умов для короткочасного відпочинку населення, а також забезпечення збереження, відтворення та належного утримання об’єктів зеленого господарства, у тому числі об’єктів природно-заповідного фонду, розвитку природно-заповідної справи, відновлення туристичної атракційності парків та збільшення площ природно-заповідного фонду м. Львова.
Програма розроблена відповідно до Конституції України, Законів України “Про природно-заповідний фонд України“, “Про місцеве самоврядування в Україні“, Правил утримання зелених насаджень на території населених пунктів України.
Зелена зона міста налічує більш 33286 га, з них 2852 га місць загального користування – це 76 скверів, 23 парки (у тому числі 3 лісопарки та 1 зелена зона). Серед них: “Стрийський парк“, який має статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, 5 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва місцевого значення (“Високий Замок“, “Снопківський“, ім. І. Франка, “Залізна вода“, “Личаківський“), меморіальний комплекс “Пагорб Слави“, ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Лісопарк Погулянка“, геологічна пам’ятка природи місцевого значення “Кортумова гора“, зелена зона “Майорівка“, лісопарки “Білогорща“ та “Зубра“, парки “Скнилівський“, “Левандівський“, “Озеро Левандівське“, “Боднарівка“, “Піскові озера“, “Замарстинівський“, “700-річчя Львова“, “Горіховий гай“, ім. Папи Римського Івана Павла ІІ). Відповідно до рішення виконавчого комітету від 28.11.2008 № 1273Про визначення юридичних осіб, відповідальних за утримання парків (зі змінами) відповідальним за утримання 21 обєкта є Львівське комунальне підприємство “Зелений Львів“.
На території міста розташований також регіональний ландшафтний парк Знесіння – природоохоронна рекреаційна установа регіонального значення, створена з метою охорони, відтворення і використання ландшафту, який має естетичну, екологічну, історико-культурну, наукову і рекреаційну цінність. Відповідальним за утримання вказаного об’єкта є дирекція регіонального ландшафтного парку Знесіння“.
Парки міста Львова є не лише архітектурно-організаційними комплексами, які виконують санітарно-захисні функції, але й призначені для короткочасного відпочинку населення, забезпечення їх належного стану та є важливою складовою стабілізації міської екологічної ситуації у цілому. Кількість відвідувачів паркових зон надзвичайно висока впродовж всього року, а отже витрати на утримання об’єктів благоустрою зеленого господарства постійно зростають.
Враховуючи вищенаведене, забезпечення безпеки та належних умов відпочинку мешканців, а також забезпечення громадського порядку та збереження елементів паркового благоустрою потребує грунтовного розроблення цілісної системи заходів з врахуванням нових реалій: ринкової економіки, соціального партнерства тощо.
2. Мета Програми

Мета Програми полягає у забезпеченні комфортних умов проживання населення, підвищення якості утримання об’єктів благоустрою зеленого господарвства, ефективності їх функціонування для задоволення потреб мешканців в оточуючому міському середовищі віддповідно до встановлених нормативів і стандартів.
3. Завдання та заходи виконання Програми

3.1. Завданнями Програми є:
3.1.1. Створення екологічної рівноваги між суспільством та природою.
3.1.2. Створення належних умов для короткочасного відпочинку населення.
3.1.3. Забезпечення дотримання санітарних норм та вимог щодо утримання зелених насаджень у населених пунктах України.
3.1.4. Зміцнення фізичного та психічного здоров’я мешканців міста через організацію умов для короткочасного відпочинку.
3.1.5. Підвищення якості комунальних послуг у рослинництві та прибиранні парків.
3.2. Заходи виконання Програми наведені у додатку.
4. Шляхи та відповідальність за виконання Програми

4.1. Відповідальним за реалізацію Програми є департамент містобудування.
4.2. Здійснення Програми відбувається через закупівлю послуг з санітарного оброблення та аналогічних послуг, а також послуг у рослинництві відповідно до вимог чинного законодавства.
5. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:
5.1. Збільшити кількість та площі озеленених територій м. Львова, охоплених якісним доглядом.
5.2. Забезпечити якісне надання послуг з санітарного оброблення озеленених територій, а також послуг у рослинництві.
5.3. Забезпечити вчасний і кваліфікований догляд за надземною частиною дерев та чагарників (формувальне, санітарне і омолоджувальне обрізання крони дерев та догляд за чагарниками).
5.4. Забезпечити комплексне та систематичне відновлення газонів і квітників.
5.5. Зменшити загрозу падіння аварійних вітровальних і перестійного віку дерев та їх скелетних гілок на територіях парків.
5.6. Знизити рівень ураження дерев шкідниками та хворобами.
6. Фінансове забезпечення Програми

6.1. Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету м. Львова і визначається щороку, виходячи з реальних фінансових можливостей.
6.2. Загальний обсяг фінансування Програми у 2011 році складає 5200 тис. грн. згідно з додатком до цієї Програми.
Секретар ради В. Павлюк


Віза:

В. о. начальника управління
екології та благоустрою О. ВійтикДодаток до Програми

Заходи
виконання Програми у 2011 році


№ з/п
Назва об’єкта
Сума коштів,
тис. грн.
Види робіт,
що проводяться на об’єктах
1
2
3
4
1.
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення
ім. І. Франка
639,322
Очищення доріжок від снігу пухкого при товщині шару
10-15 см; очищення доріжок від снігу щільного непримерзлого до асфальтових доріжок при товщині шару
до 5 см; очищення доріжок від трави; перше вирівнювання бортів прямолінійних доріжок; наступне вирівнювання бортів прямолінійних доріжок; підмітання доріжок при великій засміченості; замітання доріжок при середній засміченості; очищення рівчаків від сміття, пилу, мулу і бруду кам’яних рівчаків при заповненні їх об’єму на 26-50 відсотків; очищення газонів і квітників пристовбурних лунок дерев і кущів від опалого листя, гілля, сміття при середній засміченості; прочісування газонів у двох напрямках; замітання снігу з диванів і лавок; очистка урн від сміття;
збір випадкового сміття з об’єктів озеленення при середній засміченості; прибирання фонтанів і басейнів; навантаження листя; навантаження сміття; викошування комбінованих газонів тримером (висота травостою - 5-10 см); прополювання квітників з розпушуванням грунту при середній засміченості; прочистка лісопаркових насаджень від порослі кущорізом; обрізування з прорідження крони дерев діаметром до 70 см з автовишки; омолодження одиночних чагарників і у групах діаметром до 1 м;
стрижка живоплоту з землі бензомоторною пилкою;
зняття сухостійних, хворих та аварійних дерев бензопилою м’яколистяних порід діаметром до 50 см; зняття сухостійних, хворих та аварійних дерев бензопилою твердолистяних порід діаметром до 50 см; розкряжування повалених дерев у звичайних умовах на сортименти бензомоторними пилками м’яколистяних порід діаметром до 50 см; розкряжування повалених дерев у звичайних умовах на сортименти пилками твердолистяних порід діаметром до 50 см; стрижка живоплоту з лавки бензомоторною пилкою або мотоножницями; підготовка грунту під посадку квітів у натуральному грунті; посадка квітів однорічників; підготовка грунту під посів газону; посів газону; роботи по тарифу; навантаження гілок; навантаження дров.
2.
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного
значення “Стрийський парк“
1185,651
3.
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення “Снопківський“
189,843
4.
Парк “Скнилівський“
223,040
5.
Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Лісопарк Погулянка“
254,445
6.
Парк “Піскові озера“
223,064
7.
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення “Личаківський“
200,411
8.
Парк “Левандівський“
216,698
9.
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення
“Залізна Вода“
177,015
10.
Парк “Горіховий гай“
173,168
11.
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення
“Високий Замок“
624,659
12.
Парк “Боднарівка“
200,981
13.
Лісопарк “Білогорща“
89,170
14.
Парк “700-річчя Львова“
92,183
15.
Парк “Замарстинівський“
55,315
16.
Геологічна пам’ятка природи
місцевого значення “Кортумова гора“
49,104
17.
Лісопарк “Зубра“
75,069
18.
Парк ім. Папи Римського Івана Павла ІІ
49,009
19.
Парк “Озеро Левандівське“
71,179
20.
Зелена зона “Майорівка“
28,322
21.
Меморіальний комплекс “Пагорб
Слави“
82,352
22.
Регіональний ландшафтний парк
“Знесіння“
300,0
Придбання матеріалів та інвентаря для організації толок та проведення поточних ремонтних робіт об’єктів благоустрою; очищення території від випадкового сміття; підмітання доріжок при середній засміченості; систематичне очищення доріжок від снігу (зимовий період); посипання доріжок піском; вивезення сміття; розчищення насаджень від порослі; очищення площі від сухостійних, хворих та аварійних дерев у міських умовах; поточний ремонт доріжок; очищення доріжок (бордюрів) від трави; очищення газонів і квітників від опалого листя; догляд за клумбами; садіння квіткових рослин на клумбах; очищення берегів озер від побутового та випадкового сміття; викошування трав; садіння дерев і кущів; поточний ремонт об’єктів благоустрою.
Всього:
5200,0
В. о. начальника управління
екології та благоустрою О. Війтик