Львівська міська рада

//
[№ 5 від 03/25/2016] засідання архітектурно-містобудівної ради


ЗАТВЕРДЖЕНО
Голова архітектурно-містобудівної ради управління архітектури,

Начальник управління архітектури
Ю.Чаплінський

Протокол
Засідання № 5 архітектурно-містобудівної ради
управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради

25 березня 2016 року м. Львів
На обговорення поставлені наступні питання:

1. Розгляд детального плану території забудови території колишнього ВАТ «Львівприлад» на вул. Стрийській,48 у м. Львові.
2. Розгляд містобудівного розрахунку та історико-містобудівного обґрунтування будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом і реконструкцією існуючих житлових будинків № 21 та 21-А на вул. Ярославенка у м. Львові.
3. Розгляд проектів внесення змін до детального плану житлового району «Під Голоском» (Зміна 1 – на замовлення СГК «Інкубаторна станція», Зміна 2 – на замовлення ТзОВ «Львів Буд Покізол»)


1. Розгляд детального плану території забудови території колишнього ВАТ «Львівприлад» на вул. Стрийській,48 у м. Львові.

Замовник розроблення проектної документації – ТзОВ «Львівстандатрбуд»
Розробник – ДІПМ «Містопроект»
Доповідач – Ю.Столяров – керівник АПМ-2 ДІПМ «Містопроект»

Доповідач Ю.Столяров – по 1-ому питанню представив рішення, наведені у детальному плані території забудови території колишнього ВАТ «Львівприлад» на вул. Стрийській,48 у м.Львові.
Дана територія по генеральному плану міста знаходиться в межах колишньої території промислових підприємств, в межах історичного ареалу міста, в системі зелених насаджень міста.
Територія знаходиться в сприятливому середовищі для розміщення громадської, житлової функції, але явно не для промисловості. Ділянка знаходиться біля Стрийського парку міста, недалеко від центру міста. Навколо межує житлова забудова, є хороша транспортна доступність до центру і до виїзду з міста.
Починаючи з 2006р. цією територією почали цікавитись та надавалися різні пропозиції.
Проектне функціональне зонування пропонується наступне: 1,7 га від вул. Стрийської – віддається під ділову функцію (офісні будівлі з магазинами, закладами громадського харчування, конференц - залами). Територія всередині відводиться під житловий квартал, це приблизно 2,3 га з багаторівневим паркінгом для житлового кварталу.
Для житлового кварталу проектується окремостоячий багаторівневий гараж (в будинках підземних гаражів не планується, оскільки при продажу нерухомості з-за високих цін не реалізуються парко-місця у підземному рівні будинків) – відкритий (обтягується спеціальним банером – сіткою), який працює як комерційний об’єкт з оренди паркомісць за гроші. Така система динамічно відслідковує кількість місць, бронює необхідний резерв для мешканців і реагує на потреби.
На проведених громадських слуханнях були зауваження до інженерної інфраструктури. Структура забудови не змінилася. Є три адміністративно-офісних будівлі, є два житлових квартали і багатоповерховий гараж. В одній з частини будівлі є вбудований дитячий садок неповного робочого дня. Раніше тут передбачався окремо стоячий дитячий садок, проте слід розуміти, що житлова забудова тоді займала весь квартал і житла було в 2,5 рази більше. Зі сторони вул. Стрийської є дві 5-ти поверхові будівлі і по центру одна одноповерхова будівля. В цій частині закомпонована уся необхідна обслуговуюча інженерна інфраструктура.
Адміністративно-офісна забудова лишається без змін. З промисловою будівлею ми бачимо два варіанти: або реконструкція під офіси, або влаштування ще одного багаторівневого пракінгу.
Вносяться зміни у функціональне зонування (була зона Ж-3 і Ж-4), то зараз змінено на громадську (Г-2) і житлову забудову (Ж-4).
Згідно рішень передпроектних пропозицій: житлова частина займає 2,3 га території і приблизно 40000 кв.м забудови; офісна частина - 1,7 га території і приблизно 50000 кв.м забудов, включно з підземним паркінгом і гаражем. Паркінг влаштовується під усією офісною будівлею.
Ще одним з зауважень громадських слухань було наявність бомбосховища під одним з цехів, проте є технічні висновки експертних організацій з вивчення конструктивного стану будівель про непридатність цього бомбосховища, і крім цього воно було розраховано на лише для працівників колишнього «Львівприладу» Розробник пропонує будівництво підземного гараджу подвійного призначення значно більшою площею згідно норм про подвійне використання (як укриття населення у випадку надзвичайних ситуацій).

Виступили: О.Ярема, В.Лаврін, Ю.Чаплінський, В.Хижняк, Л.Онищенко, В.Сколоздра
Запитання та зуваження присутніх стосувалися:
 • стосовно кількості мешканців і забезпечення їх соціальною інфраструктурою;
 • щодо термінів проведення будівництва гаража;
 • стосовно можливості використання з пристосуванням існуючих промислових об’єктів на території колишнього ВАТ «Львівприлад»;
 • функціонування всієї інфраструктури зі сторони вул. Стрийської;
 • стосовно необхідності об’єднання рекреаційних зон як офісного комплексу так і Стрийського парку підземним пішохідним переходом;
 • щодо відзначення в плані зонування окремою зоною дитячого садочка (для резервування території);
 • стосовно вивчення впливу даної забудови на панораму міста;
 • доопрацювання розділу транспортно-пішохідного руху;
 • про можливість резервування місця для встановлення від вул. Стрийської пам’ятника, монумента чи фонтана на перспективу;

Ю.Столяров на поставлені питання поінформував, що:
- передбачається влаштування вбудованого дитячого садочку неповного робочого дня оскільки повноцінний дитячий садок забрав би ј даної території; зі школами ситуація є кращою, вони мають необхідний резерв; в проектованому житлі проживатиме 1629 мешканців, середня поверховість буде порядку 7 поверхів;
- стосовно забезпечення місцями у школах повідомив, що є велика школа біля військового училища, яка має резерв в місті; є підземний гараж під офісною частиною на 260 машино-місць і окремо стоячий гараж на 400 машино-місць; також на даній території є можливість розташувати приблизно 50-60 автостоянок, що дозволяє забезпечити нормативні вимоги;
- будівництво гаража буде проводитись у складі житлового кварталу, а потім гараж буде переданий компанії, яка спеціалізується на експлуатації гаражів;
- з вул. Стрийської пропонується влаштування додаткової смуги для короткотермінової зупинки, коригуються світлофори;
- дитячий садочок буде прибудовано-вбудований;
- історико-містобудівне обґрунтування розглядалося на консультативній раді при УОІС та було погоджене з визначення допустимих параметрів забудови;
- найкапітальніша будівля з існуючих колишнього ВАТ «Кінескоп» - це адміністративний корпус вздовж вулиці, і він занадто великий, щоб його залишати. На жаль тут немає колишніх промислових будівель, які б становили якусь цінність; стосовно площі - тут можлива монументальна пластика.
С.Фіалковський доповнив, що передбачена додаткова 5-та смуга, яка частково є між податковою і вул. Сахарова і додатковий світлофорний об’єкт у північній частині Детального плану на перехресті; ліва смуга в роздільчу смугу ховається з тим, щоби заїзд був ліворуч під світлофорний об’єкт. Було промодульовано з врахуванням перспективної чисельності населення і рівнем автомобілізації.
Ю.Чаплінський додав стосовно будівництва на даній території офісів з підземним паркінгом, що представники інвестора попередньо представляли Концепцію будівництва в першу чергу офісного комплексу та нбажання продажу житла було для тих, хто там працює.
М.Обідняк виступив з думкою урізноманітнити фасади своєрідним дизайном. Відрізок від пам’ятника на вул. Стрийській до залізниці можна було би зробити проспектом не меншим, ніж просп. В.Чорновола. Можливо деякі секції будинків зробити інакшим завершенням або інакшим виступом чи висотою. Даний проект є цікавим і має право на втілення.

Вирішили:
1. Погодити рішення поданого детального плану території забудови території колишнього ВАТ «Львівприлад» на вул. Стрийській,48 у м. Львові для подальшого затвердження за умови доопрацювання згідно рекомендацій архітектурно-містобудівної ради

2. Розгляд містобудівного розрахунку та історико-містобудівного обґрунтування будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом і реконструкцією існуючих житлових будинків № 21 та 21-А на вул. Ярославенка у м. Львові.

Замовник розроблення проектної документації – приватна особа Я.Сеник
Розробник – МПП «Симетрія»
Доповідач – М.Рибенчук – головний архітектор проекту МПП«Симетрія»
Доповідач М.Рибенчук – по 2-ому питанню представив рішення, наведені у містобудівному розрахунку та історико-містобудівному обґрунтуванні будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом і реконструкцією існуючих житлових будинків № 21 та 21-А на вул. Ярославенка у м.Львові.
Земельна ділянка опрацювання складається з двох суміжних ділянок, площею 0,1
га кожна. Загальна площа ділянки – 0,2 га.
Межі земельної ділянки:
- з північного заходу червоною лінією вулиці Ярославенка;
- з північного сходу – землями загального користування, проїздом;
- з південного сходу – землями міста;
- з південного заходу – землеволодіннями гр. Глоби В.Г. та ін., вул.
Ярославенка, 23.
Будинок №21 належить на праві приватної власності
Ділянка, на якій передбачається будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом і реконструкція існуючих житлових будинків на вул. Ярославенка, 21, 21а, розташована на південь від центральної частини м. Львова, у Сихівському адміністративному районі. Вулиця Ярославенка – вулиця місцевого значення з двостороннім автомобільним рухом. Ділянка доступна для транспортного обслуговування. Згідно містобудівної документації вулиця зберігає свою категорію. Під’їзд до проектованого житла передбачений з вулиці Ярославенка. Вздовж цієї вулиці проходять міські інженерні комунікації: водопровід, електричний кабель, газопровід, каналізаційний колектор.
Згідно плану зонування території міста Львова (Сихівський адміністративний район),
розробленого ДІПМ «Містопроект», ділянка знаходиться в планувальній зоні Ж-1 - зона садибної житлової забудови (зона індивідуальної житлової забудови виділена для забезпечення правових умов формування житлових районів низької щільності забудови – окремо стоячих житлових будинків садибного типу і блокованих житлових будинків поверховістю не вище 3-х поверхів з земельними ділянками, з мінімально дозволеним набором послуг місцевого значення), а також в межах історичного ареалу міста. Допустимим видом забудови є багатоквартирні житлові будинки до 4-ох поверхів. Згідно висновків історико - містобудівного обґрунтування, будівлю можна запроектувати чотириповерховою з мансардою, висотою до гребеня двосхилого даху 29 м для створення архітектурно - виразної композиції будівлі, відповідної до ландшафту та існуючої будівлі.
Ширина вул. Ярославенка в червоних лініях складає - 20 м.
Згідно плану зонування, ділянка знаходиться у зоні житлової забудови Ж-1 з переважною забудовою одноквартирними житловими будинками, окремо стоячими та зблокованими. Допустимим видом забудови є багатоквартирні житлові будинки до 4-ох поверхів. Напроти вулиця Ярославенка забудована 9-ти поверховими житловими будинками 80-х років ХХ ст. , які відносяться до зони Ж-3. Із південного боку ділянки здіймається узвишшя з багатоповерховою житловою забудовою зони Ж-4.
Отже, проектована споруда доповнить вже існуючу забудову, не вплине на загальний силует і панораму міста.
Розрахунок кількості автостоянок для постійного та тимчасового зберігання автомобілів мешканців проектованого житлового будинку у серединній частині міста проведений згідно вимог ДБН 360-92** (таблиця 7.4а (зміна №4).
- для мешканців однокімнатних квартир – 12х0,5=6 м/місць
- для мешканців дво- і більше кімнатних квартир – 34х0,8=27 м/місць
- загальна розрахункова кількість місць - 33 м/місць
- для гостей мешканців будинку – 45х0,1=5 м/місць
Обслуговування буде здійснюватися школами та дитячими садками розташованих на прилеглих територіях. Також враховується, що проектоване житло І категорії – комерційне, квартири забезпечені нормативною кількістю машино-місць, школи та дитячі садки частково будуть обиратися мешканцями не тільки на прилеглих територіях, а і в інших районах міста за критеріями якості навчання і рейтингу.
Для обслуговування мешканців проектованого житлового будинку необхідно:
- 124/1000х25 = 3 місця в дитячих садках
- 124/1000х125 = 16 шкільних місць.
Ствердив, що будівництво багатоповерхового житлового будинку на вул. Ярославенка, 21, 21а не суперечить затвердженому Генеральному плану м. Львова та плану зонування Сихівського району міста. Будівництво будинку забезпечить мешканців міста якісними, комфортними квартирами.

Виступили: О.Ярема, В.Хижняк, Л.Онищенко, І.Гнесь
Зауваження присутніх стосувалися:
 • необхідності збереження пам’яток архітектури як місцевого значення, так і нововиявлених (віллевої забудови біля парку «Залізна вода»);
 • щодо дуже витратного втілення даного проекту;
 • щодо статусу проектованої будівлі та статусу існуючої вілли;
 • необхідності дотримання протипожених норм щодо можливості підходу та під’їзду до даної земельної ділянки для обслуговування фасадів та під’зду пожежних машин для евакуації мешканців планованого багатоквартирного житлового будинку, що не передбачено проектом;
 • стосовно відповідності намірів забудови (будівництва 7-ми поверхового будинку) переважному виду забудови в зоні Ж-1 (зокрема садибної забудови до 3-ьох поверхів) та допустимому виду забудови в даній зоні, що твизначає можливість будівництва до 4-ох поверхів (а в даному випадку маємо 7 поверхів);
 • щодо врахування власником земельної ділянки та проектантом великого спротиву мешканців даного району стосовно висотної забудови на вул.Ярославенка;

М.Рибенчук на поставлені питання поінформував, що:
- збережені залишки вілли на тлі проектованої будівлі будуть слугувати романтичним елементом в даному оточенні і буде цікавою її об’ємно-просторова композиція;
- тут взято архетип існуючої вілли і трансформовано його в об’ємно-просторову композицію нової споруди (місту Львову необхідно повернути історію архітектури і історію новітньої архітектури);
- існуюча вілла не є пам’яткою архітектури (якщо зробити пропозицію з знесенням вілли і запроектувати житловий будинок 4-ох поверховий, то будівельний об’єм був би більшим, ніж той що є запроектований), трикутна форма будівлі дає нам більше квартир і краде менше об’ємного простору;
- на думку автора - поверхи влаштовані в мансарді не можна вважати повноцінними поверхами;

Рецензент В.Дубина представив наступні висновки стосовно містобудівного розрахунку та історико-містобудівного обґрунтування будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом і реконструкцією існуючих житлових будинків № 21 та 21-А на вул. Ярославенка у м. Львові:
 • за поверховістю та висотою будинку в стінах пропозиція не суперечить функціональному та історико-архітектурному регламенту для допустимої забудови (4- поверхи та 15 м).
 • до позитивних сторін даного проекту можна віднести збереження цінних дерев на передньому плані, збереження і використання в архітектурному рішенні найбільш цінних елементів існуючих на ділянках будинків, відсутність житлових приміщень на 1-ому поверсі, що недоцільно за умови рельєфу, 100% забезпечення місцями паркування в підземному рівні, оригінальна форма даху, яка нівелює висоту будинку, добре гармоніює з наближеним до гірського характером рельєфу і своїм нестандартним видом може збагатити середовище, порушене 5-9 поверховою забудовою 70-80-х років.
 • показник щільності населення 625 люд./га є прийнятним, враховуючи повне забезпечення прибудинковими майданчиками і наявністю вільної озелененої території на південний схід, яка ніколи не буде забудована за умовами рельєфу. Враховуючи такий фактор, щільність населення буде складати – 250 люд/га, що суттєво нижче допустимого максимуму. Позитивною стороною проекту є також відносно невеликий відсоток однокімнатних квартир і середній розмір квартири, який перевищує норму соціального житла, що відповідає умовам даного району міста, наближеним до елітарного рівня.
 • запропонований МПП «Симетрія» багатоквартирний житловий будинок за рахунок реконструкції існуючих будинків №21 і 21-А на вул. Ярославенка може добре вписатись в середовище даної частини міста, проектна пропозиція може бути рекомендована як основа для подальшого проектування.

Виступили: А.Павлів, Л.Онищенко, Ю.Процюк, М.Обідняк, А.Коломейцев, І.Гнесь

Л.Онищенко запропонувала, щоб даний проект обов’язково був винесений на громадські обговорення, до того як почнеться скандал після встановлення паркану для проведення будівельних робіт.
А.Павлів підримав виступ Л.Онищенко щодо того, щоб автор проекту був присутній на усіх громадських слуханнях стосовно втілення даного проекту. Повідомив, що навіть для існуючої забудови на вул.Ярославенка каналізаційний колектор на даний час знаходиться в аварійному стані, і планований будинок без перекладення колектора не буде збудований. Так після кожного дощу на даній території піднімається вода на 1,5-2 м від рівня землі.
Ю.Процюк прокоментував, що в даному випадку є невідповідність документів на землекористування намірам забудови. Зазначив, що трактування 3-ох рівнів чи 4-ох рівнів в мансардному поверсі повинно відповідати вимогам додатку «В» ДБН 360-92**, як окремих поверхів (згідно поданих маетеріалів у планованій будівлі нараховується 7 поверхів, згідно додатку «В» ДБН 360-92**). Виказав сумнів стосовно можливості обслуговування пожежною машиною південного фасаду планованого будинку з-за складності рельєфу та обмеженості території.
М.Обідняк запропонував скласти окремий протокол погодження із мешканцями оточуючої забудови, ще до початку будівництва, у якому буде нотаріально застережено збереження існуючого особняка додатковим порядком. Запропонований автором багатоквартирний будинок є цікавої форми, романтичний, але можливо не для цього місця. Нахили дахів дали би можливість зробити сонячні батареї для енергоощадності.
А.Коломейцев підтримав логіку підходу до архітектури. Бажано було би понизити дані об’єми, що дало би можливість компенсувати контраст з 9-ти поверховими будинками навпроти.
І.Гнесь доповнив, дана будівля досить гарно дивиться. Стосовно поверховості можуть бути проблеми. Ліве крило від вул. Ярославенка дуже масивне по відношенню до будиночку, який зберігається. Якщо вирівняти ліве крило і праве було би значно краще.

Вирішили:
1. Прийняти до уваги поданий проект, як варіант можливий до реалізації після проведення у встановленому порядку громадських слухань та внесення змін до затвердженої містобудівної документації


3. Розгляд проектів внесення змін до детального плану житлового району «Під Голоском» (Зміна 1 – на замовлення СГК «Інкубаторна станція», Зміна 2 – на замовлення ТзОВ «Львів Буд Покізол»)

Розробник – ДІПМ «Містопроект»
Доповідач – Ю.Столяров – керівник АПМ-2 ДІПМ «Містопроект», ГАП

Доповідач Ю.Столяров – по 3-ому питанню представив рішення по внесенню змін до детального плану території житлового району «Під Голоском».

Детальний план території житлового району «Під Голоском» - це територія обмежена лісом, дорогою на Брюховичі, проектованою магістраллю, близько 200 га.
За останній рік, у зв’язку із зверненнями юридичних осіб щодо врахування їх інтересів та намірів використання оформлених земельних ділянок, виникла потреба у внесенні змін у дві частини детального плану території.
Зміна 1.
Зміни змотивовані були офомленням документів СТ «Інкубаторна станція» у місці, де детальним планом передбачено розміщення перспективної школи. Проблема виникла там, де її не очікували. Згуртувалися власники садівничих ділянок, які знаходяться на цій території і користуються цими ділянками кілька десятків років. Є створений садівничий кооператив, половину якого займає територія школи. Друга половина цього кооперативу потрапила під проектоване садибне житло. Виник значний соціальний конфлікт.
Проаналізувавши весь цей рельєф в натурі були визначені 3 ділянки приблизно рівноцінні по площах для розміщення школи. Детальним планом запропоноване проектне рішення з розміщенням школи на вільній від забудови та землекористування території.
Зміна2.
Зміни стосуються в основному територія заводу «Львів Буд Покізол» - колишнього рубероїдного заводу та дотичних промислових та скдаських територій. Територія здається в оренду під склади та автосервіс і використовується не дуже раціонально. Ділянка достатньо озеленена навколо, з хорошими краєвидами, з хорошим заїздом.
Пропозиція по зміні детального плану: пропонується створити напівзакритий квартал з краєвидами на центр міста. В середині цієї території пропонується розташувати дитячий садок. Було вирішено зберегти одну будівлю з трансформацією під спортзал або об’єкт для обслуговування мешканців даного кварталу.
Західніше від рубероїдного заводу територія – на ній розпочалось будівництво будинків для учасників АТО і на прохання управління архітектури було передбачено більшу частину цієї території зарезервувати для багатоповерхової квартирної забудови.
Щодо визначення поверховості забудови у межах ДПТ передбачається в частині де розміщений дитячий садок – будівлі меншої поверховості з наростанням поверховості на північ.

Виступили: В.Хижняк, В.Лаврін, С.Коровайник,О.Ярема,
Запитання присутніх стосувалися:
 • стосовно доцільності перенесення школи на іншу ділянку в районі вул.Малоголосківської;
 • щодо необхідності анулювання розміщення невеликого району під садибну житлову забудову від вул.Під Голоском та врахування нагальної позиції Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР про переведення даних земельних ділянок під багатоповерхову житлову забудову, оскільки місту важливо реалізація цих насичених інженерними комунікаціями дороговартісних земельних ділянок для забезпечення містом будівництва кварталу для учасників АТО;
 • стосовно вирішення функціонального використання та благустрою території поруч існуючим закритим цвинтарем та територією для розміщення церкви Миколи Чернецького;
 • щодо невідповідності затвердженому зонінгу Шевченківського району рішень ДПТ «Під Голоском» невеликого району на вул.Круглій (згідно ДПТ - індивідуальна житлова забудова, по зонінгу зона Ж-3 – багатоповерхова квартирна житлова забудова);
 • стосовно обов’язкового врахування автором проекту звернень від інших юридичних та фізичних осіб щодо врахування їх інтересів під час внесення змін у детальний план території житлового району «Під Голоском»;

Ю.Столяров на поставлені питання поінформував, що:
- територія пропонована під школу – це занедбана безгосподарна територія без садівничих будиночків та без ознак ведення будь-якої діяльності, а тому внесення змін №1 запроноване ДІПМ «Містопроект» до ДПТ «Під Голоском» вважає найбільш доцільним і реальним;
- між цвинтарем і ТзОВ «Львів Буд Покізол» є масив існуючої забудови, санітарно-захисний розрив до закритого існуючого цвинтарю витримується;
- ділянка «Львів Буд Покізол» не попадає під вплив негативних джерел і є цікавою завдяки спланованому рельєфу і можливості створити напівзакритий квартал зі своїм внутрішнім двором і середовищем всередині;
- стосовно додаткових звернень інших юридичних та фізичних осіб щодо врахування їх інтересів під час внесення змін автор не вбачає потреби вносити зміни в ДПТ через кожну зміну конфігурації планованих будівель, оскільки на всі ці ділянки будуть робитися містобудівні розрахунки з врахуванням дозволених видів забудови в межах відповідної зони згідно зонінгу Шевченківського району.

Вирішили:
1. Прийняти за основу подані проекти внесення змін (№№1 та 2) до детального плану території житлового району «Під Голоском», як варіанти можливі до затвердження Львівською міською радою після коригування рішень ДПТ згідно зауважень членів архітектурно-містобудівної ради та управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин.

Секретар архітектурно-містобудівної ради управління архітектуриВ.Хижняк


Ark_3_Opornui_planr.jpgArk_5_Proektnui_plan.jpgZoning.jpgмістобудівний розрахунок Ярославенка.pdfArk-5_GP_2000 З ЗМІНАМИ.pdfArk-6_GP_2000 З ЗМІНАМИ остаточний варіант.pdf
<< Попередня     Наступна >>
Назад