Львівська міська рада

//
[№ 2 від 11/15/2012] засідання архітектрно-містобудівної ради


Протокол
Засідання №2 архітектурно-містобудівної ради
управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради
15 листопада 2012 року м. Львів

На обговорення поставлене наступне питання:

1. Розгляд проекту будівництва готельного комплексу з підземним паркінгом ДП “Інтергал-Буд” ТзОВ “Інтергал” на розі вулиць Гнатюка - Наливайка, розроблених ТзОВ “АРХІКОН”.

Доповідач:
В. Стах – співавтор проекту, архітектор ТзОВ “АРХІКОН”.
Рецензенти:
І. Гнесь – доцент кафедри “Архітектурне проектування” Інституту архітектури Національного університету “Львівська Політехніка”, кандидат архітектури, член спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських дисертацій.

З вступним словом виступив директор департаменту містобудування Львівської міської ради п. А. Павлів, що підкреслив важливість розгляду даного питання архітектурно-містобудівною радою з огляду на розташування території будівництва. Зазначив, що на порядку денному є розгляд проекту будівництва готельного комплексу з підземним паркінгом на розі вулиць Гнатюка – Наливайка та попросив членів містобудівної ради та присутніх дати оцінку запропонованому проекту.

Доповідач, В. Стах відзначив, що запропонована земельна ділянка знаходиться в центральній частині міста, в кварталі сформованому вулицями Гнатюка, Наливайка, Тиктора та Курбаса. Земельна ділянка занедбана та являє собою територію загального користування, зайняту зеленими насадженнями, пішохідними зонами та цегляними господарськими будівлями в аварійному стані.
У доповіді присутніх було ознайомлено з містобудівною ситуацією, проектними рішеннями готельно-адміністративної будівлі, та принципом формування фасадів.
Зазначено, що в основу об’ємно-просторового вирішення будівлі покладено принцип відповідності до сталевих засад проектування оточуючої забудови кінця ХІХ - поч. ХХ ст.
Проектом передбачено:
Благоустрій південної частини ділянки, шляхом влаштування площі із озелененням (можливо із водним плесом);
Підземний паркінг на 49 парко-місць із заїздом з вул. Гнатюка;
Переважаюча функція першого-четвертого поверхів адміністративно-громадська , 5-6 та мансардний поверхи передбачені під готельну функцію із нормативним забезпеченням допоміжними та господарськими приміщеннями;
Використання натуральних оздоблювальних матеріалів, доречних в сформованому історичному середовищі.


Рецензія:
Рецензент п. І. Гнесь підкреслив, що дана територія є цінною і важливою з огляду на її розташування в структурі міста,а проект є актуальним.
На підставі розгляду матеріалу проекту готельного комплексу з підземним паркінгом на розі вулиць Гнатюка – Наливайка, зробив наступні висновки:
  • Переривається характерна квартальна забудова, таким чином є можливість сформувати сквер для загального використання;
  • Необхідно зробити достовірну візуалізацію об’єкта із використанням фотопанорами;
  • Потребують доопрацювання або часткового коригування загальна висота будівлі, розміщення в’їзду до проектованого паркінгу, розміщення головного входу до готелю, доступність мало мобільних груп населення, глибина офісних приміщень (понад 12м), кількість санвузлів.
  • Підкреслив, що ефект висоти будівлі може бути погашений за рахунок ступінчастого вирішення висоти окремих об’ємів будівлі з заглибленням від лінії фасаду. Такий прийом дасть можливість забезпечити вимоги інсоляції для оточуючих будівель.
  • Висловив власне бачення, що архітектура проекту могла би мати більш сучасні риси та функціональне використання поверхів можна було б дещо змінити задля більшої економічної доцільності.
Загалом, подані на розгляд проектні пропозиції мають право на існування.

Запитання присутніх М. Обідняка, В. Дубини, Л. Онищенко-Швець, І. Черняка та І.Гнеся стосувалися:
  • організації пішохідних і транспортних потоків;
  • режиму роботи кухні ресторану та його місткості;
  • найбільш ефективного використання площ будівлі;
  • класу проектованого готелю;
  • стилю запроектованих фасадів;
  • формуванню ансамблю площі;
  • висоти та домінантності будівлі;
  • необхідності розроблення детального плану території;
  • функціонального використання об’єму купола;
Доповідач звернув увагу на те, що згідно генерального плану міста, розробленого ДП ДІПМ “Містопроект”, функціональне призначення ділянки - розміщення об’єктів громадського призначення з впорядкуванням скверу і пішохідної зони в центральній частині міста.
Висота будівлі становить 25,63 м від рівня тротуару до гребеня даху, та відрізняється від затвердженої історико-містобудівним обґрунтуванням висоти на 0,63м. клас проектованого готелю – дві зірки. Проектом передбачено влаштування як і ресторану, із залом, площею 150,8м.кв., офісних приміщень із орієнтовною площею 3212,7м.кв. та 75 готельних номерів задля досягнення очікуваного економічного ефекту. В проекті не передбачено функціонального навантаження на купол. А фасади розроблені із врахуванням історичного середовища, та мають риси декількох стилів, що є характерними для міста Львова.

Виступили:
В. Сколоздра, Л. Онищенко-Швець, І. Черняк, М. Ягольник, О. Ярема, М. Обідняк, В. Дубина, Ю. Верхола.
В. Сколоздра звернув увагу що не достатньо опрацьовано озеленення площі перед будівлею. Варто даний репрезентативний вузол зробити більш характерним – відповідно до місця розташування. Як варіант – розташувати скульптуру, водне плесо тощо. Щодо фасадів - добре знайдені мотиви, але структура даху – досить скучна і одноманітна.
Л. Онищенко-Швець вказала, що немає чистоти фасаду – є компіляція різностилевих мотивів. Елементи варто опрацьовувати або більш делікатно, або проектувати щось більш сучасне.
І. Черняк висловив сумнів, що проектування будівлі такої висоти є доречним в історичному середовищі. Не зрозуміло, як буде читатися силует будівлі із різних видових точок (з нижньої точки чи з Високого Замку).
М. Ягольник підкреслив, що це вже п’ята пропозиція щодо забудови даної ділянки, яка розглядається. Висловив думку, що в таких випадках варто проводити відкриті конкурси. Основними параметрами, для окреслення забудови назвав масштабність будівлі, прогнозування освітленості та інсоляції прилеглих будівель, парко місця для забезпечення потреб об’єкту та міста в цілому.
О. Ярема наголосив, що агресивна сучасна архітектура, як вкраплення в історичне середовище не має підтримки громадськості, тому доцільно будівлю проектувати в дусі львівської архітектури.
М. Обідняк зазначив, що зауваження щодо планувальної структури та архітектури фасадів можуть бути відкориговані шляхом перенесення в’їзду до підземного паркінгу, зменшення по висоті останнього поверху та членуванню уступами фасаду із відступом від лінії фасаду в глибину, більш детального функціонального опрацювання, тощо. Окрім того - передбачити необхідність відселення або капітального ремонту інвестором прилеглих будівель, у випадках завдання шкоди будівництвом комплексу.
В. Дубина вказав, що ДП ДІПМ “Містопроект” наприкінці 90-их років розроблялись пропозиці щодо освоєння даної території. Було запроектовано адміністративно-готельний комплекс схожої конфігурації та з курдонером. Основним недоліком проекту назвав сильний контраст між членуваннями нижніх та верхніх поверхів.
Ю. Верхола звернув увагу на позитивні моменти у проекті – такі як формування площі перед будівлею для кращого її спийняття та створення скверу, фасаду будівлі в стилі львівської архітектури. Звернув увагу на забудову проспекту Сободи, архітектру готелю “Київ”, які гармонійно вписалися в міську архітектуру не зважаючи на висоту.

Підсумовуючи виступи директор департаменту містобудування А. Павлів підкреслив, що даний проект, безумовно, потребує доопрацювання та внесення коректив згідно зауважень членів архітектурно-містобудівної ради.
Звернув увагу на те, що дана ділянка є цінною та перспективною з огляду на розташування. А також на те, що будівництво готельного комплексу в центрі міста є безперечно доцільним.
Закликав присутніх винести рішення щодо можливості розгляду департаментом містобудування даного проекту та надання містобудівних умов та обмежень.
Запропонував схвалити за основу проект будівництва готельного комплексу з підземним паркінгом ДП “Інтергал-Буд” ТзОВ “Інтергал” на розі вулиць Гнатюка - Наливайка, розроблених ТзОВ “АРХІКОН”, врахувати пропозиції і зауваження та продовжити подальші напрацювання.

Вирішили:
1. Схвалити за основу проект будівництва готельного комплексу з підземним паркінгом на розі вулиць Гнатюка - Наливайка, при умові доопрацювання проекту, врахування містобудівних аспектів (композиційних домінант та осей, оптимізації транспортно-пішохідного руху, охоронних зон та обмежень) та подати на повторний розгляд АМР для підготовки містобудівних умов і обмежень;

Голова архітектурно-містобудівної ради управління архітектури,
Директор департаменту містобудування Львівської міської ради
А. Павлів
Секретар архітектурно-містобудівної ради управління архітектуриВ.Хижняк


3.JPGФасад новий(кольоровий!)бляха 2400_.jpg1b.jpg3b.jpgаб-24.jpgГП_4.jpgГП_2.jpg
<< Попередня     Наступна >>
Назад