УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА
15-та сесія 1-го скликання
УХВАЛА №
від 06/24/93
Про санепідслужбу м.Львова | |
З метою забезпечення належного санітарно-епідемічного нагляду на території м.Львова Львівська міська Рада народних депутатів ухвалила:
1. Утворити міську санепідслужбу м.Львова в складі міської санепідстанції і міської дезинфекційної станції та затвердити її загальну чисельність в кількості 450 одиниць.
2. Затвердити Положення про санепідслужбу м.Львова згідно з додатком.
3. Просити обласну державну адміністрацію передати кошти, передбачені в обласному бюджеті на 1993 рік на утримання районних санепідстанцій м.Львова і міської дезинфекційної
станції, в міський бюджет.
4. Міській адміністрації забезпечити функціонування санепідслужби міста з 01.07.93р.
5. Контроль за виконанням даної ухвали покласти на голову постійної комісії охорони здоров’я і соціального забезпечення міської Ради п.ТуркевичаЛ.М.
Голова ради В.Шпіцер
Додаток
до ухвали сесії Львівської міської Ради народних депутатів
Від 24 червня 1993 року
ПОЛОЖЕННЯ
про санітарио-епідеміологічну службу м.Львова
1.Загальні положення
1.1. Міська санепідслужба складається з міської санітарно-епідеміологічної станції і міської дезинфекційної станції.
Львівська міська санітарно-епідеміологічна станція. (надалі міська СЕС), доржавна установа, розташована в м.Львові по вул.Круп’ярській,27. Львівська міська дезинфекційна станцій (надалі дезстанція, державна установа, розташована в м.Львові на пл.700-річчя,2.
1.2. Міська СЕС, дезстанція є юридичними особами, що мають свій самостійний баланс, розрахунковий рахунок в банку, печатку із зображенням Державного Герба України та своїми найменуваннями, володіють гювною часткою загальнонародної власності.
1.3. Міська СЕС, дезстанція входять в систему установ охорони здоров’я України, ведуть свою діяльність у відповідності з діючим законодавством України та на основі "Положення про державний санітарний нагляд", керуючись нормативно-розпорядчими документами Міністерства охорони здоров’я України, Львівської обласної санітарно-епідеміологічної станції.
1.4. Міська СЕС, дезстанція підпорядковані в адміністративному відношенні Львівському міському управлінню охорони здоров'я, а за функціями державного санітарного нагляду - Львівській обласній санітарно-епідеміологічній станції.
1.5. Міською СЕС здійснюється доржавний санітарний нагляд за територією та об'єктами, що розташовані в межах міста Львова, надається санітарно-гігієнічне забезпечення населенню м.Львова, м.Винники смт Брюховичі, Рудно. Дезстанцією проводиться госпіталізація інфекційних хворих, здійснюється нагляд за дезинфекційним режимом в установах.
1.6. Організація та ліквідація санепідстанції, дезстанції проводиться за рішенням Львівської міської Ради народних депутатів.
1.7. Міську санепідстанцію очолює головний державний санітарний лікар міста, який одночасно є головним дікарем міської санітарно-епідеміологічної станції. Міську дезстанцію очолює головний лікар.
1.8. Призначення і звільнення головного лікаря міської санепідстанції і дезстанції проводиться за розпорядженням глави Львівської міської адміністрації.
1.9. В структуру міської санепідстанції входять:
- санітарно-гігієнічний відділ;
- епідеміологічний відділ,
- відділення медичної паразитології;
- санітарно-гігієнічна лабораторія;
- бактеріологічна лабораторія;
- лабораторія медичної паразитології;
- П’ять районних відділів санепіднагляду.
1.10. В структуру міської дезстанції входять:
- відділ реєстрації та госпіталізації інфекційних хворих;
- відділ профілактичної дезинфекції;
- відділ вогнищової дезинфекції;
- відділ санітарного пропуснику;
- контрольна лабораторія
1.11. Структуру і штати визначає головний лікар міської СЕС, дезстанції самостійно залежно від цілей, задач, обсягів роботи, виходячи з затвердженого фонду заробітної плати.
1.12. Головний лікар міської СЕС, дезстанції користуються правом найму та звільнення працівників міськсанепідстанції дезстанції.
1.13. Міська СЕС, дезстанція здійснюють облік роботи і подають звітність в термін, що встановлюються ЦСУ України та МоЗ України.
1.14. Міська СЕС, дозстанція можуть використовуватись як учбові бази медичного інституту та як бази виробничої практики студентів медичного інституту, медичного училища.
2. Основні завдання і функції міської
санітарної епідеміологічної станції
2.1. Завдання і функції Львівської міської санітарно-епідеміологічної станції визначаються Законом України про охорону здаров’я, "Положенням про державний санітарний нагляд" та іншими законодавчими актами.
2.2. Основними завданнями являються:
- здійснення державного санітарного нагляду за проведенням санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних заходів щодо попередження та ліквідації забруднення навколишнього середовища, оздоровлення умов праці, навчання, побуту, відпочинку, а також щодо контролю за організацією і проведенням заходів, направлених на попередження і зниження захворюваності;
- вивчення здоров’я населення міста, інфекційної, паразитар-ної та професійної захворюваності. Розробка пропозицій щодо проведення профілактичних, оздоровчих і протиепідмічних заходів;
- визначення стану здоров’я в зв’язку з факторами навколишнього середовища;
- організація і проведення заходів щодо гігієнічного вихо-вання населення, пропаганда здорового способу життя;
- попередження винекнення і зниження рівня інфекційних захворювань, активного впливу на шляхи та фактори передачі інфек-ційних захворювань, зниження економічних збитків від цих захво-рювань.
2.3. Державний санітарний нагляд здійснюється в Формі попереджуючого та поточного санітарного нагляду за проведенням санітарно-протиепідемічних заходів, дотриманням підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідеміологічних норм та правил, інших законодавчих актів з санітарно-гігієнічних питань.
2.4. Міська СЕС організовує та проводить розслідування харчових отруєнь, організовує цілеспрямовані заходи по їх профілактиці.
2.5. Міська СЕС проводить лабораторні дослідження та інструментальні заміри по всіх профілях своєї діяльності, надає методичну допомогу лабораторіям промислових підприємств по контролю за дотриманням санітарно-гігієнічних нормативів.
3. Основні завдання і функції міської
__дезинфекційної станції_____
3.1. Міська дезинфекційна станція виконує наступний обсяг роботи: госпіталізація інфекційних хворих в м.Львові та їх реєстрація; проведення заключної дезинфекції в інфекційних вогни-щах; санітарна обробка завошивлених; камерне обеззараження інфекційних речей.
3.2. Дезстанція проводить нагляд за дезинфекційним і стерилізаційним режимом в лікувально-профілактичних установах, дитячих дошкільних закладах. Здійснює бактеріологічний та хімічний контроль якості проведених дезинфекційних та стерилізаційних робіт.
3.3. Здійснює контроль за роботою дезинфекційної і стерилізаційної апаратури в лікувальних закладах.
4. Організаційні принципи діяльності установи Фінансово-господароька діяльність
4.1. Міська санепідслужба функціонує на основі принципів:
4.1.1. Створення єдиної структури служби управління санепідслужбою міста в складі міської СЕС з п’ятьма районними відділами санепіднагляду і міської дезинфекційної станції з відділом профілактичної дезинфекції.
4.1.2. Міська санепідслужба фінансується з міського бюджету.
4.2. Міська СЕС, дезстанція ведуть бухгалтерський облік і звітність в установленому порядку.
4.3. Персонал СЕС, дезстанції формують з громадян України, що мають медичну вищу та середню спеціальну освіту. Виробничі і трудові відносини, в т.ч. питання найму та звільнення, режиму праці і відпочинку, оплати праці, гарантій і компенсацій регулюються колективним договаром та індивідуальними трудовими договорами (контрактом) згідно з діючим законодавством України.
5. Заключні положення.
5.1. У випадку зміни законодавства головні лікарі міської СЕС і дозстанції спільно з управлінням охорони здоров’я зобов'я-зані подати пропозиції про приведення даного Положення у відповід-ність з чинним законодавством.
Секретар міської
адміністрації І.Карпінський
|