УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА1-ша сесія 1-го скликання

УХВАЛА №


від 04/06/90
Про Звернення жінок-депутатів Львівської міської Ради до львів’янокЛьвівська міська Рада народних депутатів вирішила:
1. Схвалити текст Звернення жінок-депутатів Львівської міської Ради народних депутатів до львів’янок /додається/.
2. Просити редакції обласних газет м.Львова опублікувати Звернення жінок-депутатів Львівської міської ради до львів’янок.
Голова Ради В.І. ШпіцерЗ В Е Р Н Е Н Н Я
жінок-депутатів Львівської міської Ради
до львів’янок


Дорогі львів’янки – матері, дружини і господині!
Невідкладні потреби змушують нас звернутися до вашого сумління і національної свідомості. Від жінки починається життя і дорога у світ. Жінка – берегиня, бо завжди стояла на сторожі свого дому і своєї родини. Тому до вас, жінки, наше слово.
Ми зробили перші кроки по шляху оновлення. Пережили прекрасні і незабутні хвилини величного свята, коли над ратушею замайорів національний стяг. Закарбуймо у памяті і не забудьмо цю мить, розповімо про неї дітям і внукам.
Попереду нас чекає важка дорога, бо маємо за плечима тягар зруйнованих святинь, знищених пам’яток національної культури, сплюндрованих цвинтарів і щонайболючіше – понівечених людських душ. Маємо покинутих і занедбаних дітей, самотніх немічних людей, зустрічаємося повсюдно з грубістю, нікчемністю, чуємо брудні лайливі слова. Безгосподарність і безкультур’я – на кожнім кроці. Мусимо покласти цьому край.
Живемо у чудовому місті Лева, місті-музеї, яке тепер перетворюється у руїну і благає порятунку. Нищення і нелюдська зневага до нашого спільного дому, в якому живемо, досягнули межі, за якою – прірва. Ми не любимо свого міста, свого дому, бо допустили до такої руїни; ми немилосердні, бо розкидали каміння на могилах предків; ми стали злі і байдужі, бо втопили наші вулиці у смітті та бруді. Час зупинитись і подумати про майбутнє своїх дітей. Стоїмо хіба на краю економічної та екологічної безодні. Тож відновімо у своїх душах християнські загальнолюдські доброчинності, любов, милосердя, добро.
Станьмо господинями у власному домі, зробімо у ньому великий порядок. Напередодні великого свята Воскресіння Христового очистимо не лише власну хату, а й усе навколо – вулиці, парки, подвір’я. Організуймо на цю працю дітей і близьких. Стане чистим і святковим наше місто – прийде свято і в наші оселі.
Засвітимо домашнє вогнище, посадимо родину за святковий стіл і згадаємо свої національні традиції. Запанує тоді любов і згода у нашій хаті.
Від жінки залежить лад у нашому спільному домі.
Депутати Львівської міської Ради:
Марія Бабій, Дарія Бобеляк, Марія Гель,
Оксана Гентош, Валентина Горішна,
Ольга Грибальська, Мар’яна Долинська,
Наталія Дяків, Тетяна Крушельницька,
Наталія Мельничук, Ірина-Марія Мисько,
Мирослава Зваричевська-Мороз,
Галина Синицька, Стефанія Шабатура.