УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА1-ша сесія 1-го скликання

УХВАЛА №


від 04/03/90
Про застосування Українського Національного прапора у місті ЛьвовіОновлення нашого суспільства, відродження у ньому демократичних засад та загальнолюдських цінностей, устремління народів до національного відродження і прагнення реалізувати право на самовизначення та суверенітет – найважливіші здобутки перебудови. Результатом цих процесів є устремління українського народу відродити свою національну символіку, зокрема національного прапора.
Українська синьо-жовта кольорова сполука має давню історію, особливо на наших землях. Вже у ХІІІ ст. вона виступає на гербі Галицько-Волинської держави і була самобутнім символом західноукраїнських земель. Це кольорове сполучення мало певні традиції й у Наддніпрянщині, зокрема було на прапорах, які супроводжували українських козаків під час визвольних воєн.
На початку нашого століття синьо-жовтий прапор поширюється по всій Україні й здобуває визнання загальнонаціонального українського прапора як державного символу самостійної Української держави.
Під час першої світової війни та у перші роки Радянської влади національні барви використовувалися різними українськими угрупуваннями, у тому числі й радянськими. Підняття синьо-жовтого прапора на ратушній вежі м. Львова 1 листопада 1918 р. засвідчило відновлення української державності на Західній Україні після століть неволі. Синьо-жовті прапори символізували єднання українського народу у січні 1919 р.
Найвищим проявом вірності народу своєму прапорові стало святкування річниці Акту Злуки 21 січня 1990 р. Цього дня у єдиному живому ланцюзі, що простягнувся від Києва до Львова, під українськими національними прапорами стали представники всіх народів, які проживають в Україні.
Виходячи з вище наведеного, сесія міської Ради відзначає, що відродження та утвердження Українського Національного прапора є виявом волі та віковічних прагнень українського народу.
Враховуючи, що синьо-жовтий прапор не замінює Державного прапора УРСР, Львівська міська Рада народних депутатів вирішила:
1. Визнати правомірним використання Українського Національного прапора під час проведення державних і громадсько-політичних заходів у місті Львові нарівні з існуючими Державними прапорами.
2. Прийняти Положення про застосування Українського Національного прапора у м. Львові /додається/.
3. Підняти на вежі будинку Львівської ратуші синьо-жовтий прапор.
4. Звернутися до Верховної Ради УРСР з пропозицією розглянути питання про статус і порядок використання української національної символіки та встановлення відповідальності за глумління над нею.
Голова 1-ї сесії
міської Ради Б.Д. Котик


Секретар 1-ї сесії
міської Ради М.Г. Бабій


ПОЛОЖЕННЯ
про застосування Українського Національного прапора у місті Львові


1. Український Національний прапор є історично сформований символ державності українського народу, що супроводжував його на всіх етапах історичного розвитку.
2. Український національний прапор має форму прямокутного полотнища, яке складається з двох рівних горизонтальних смуг: верхньої – синьої барви та нижньої – жовтої. Співвідношення ширини прапора до його довжини 1:2.
3. Український Національний прапор піднімається:
3.1. на вежі будинку Львівської ратуші та на вершині Високого Замку – постійно;
3.2. на будинках підприємств, установ, організацій, а також житлових будинках – у дні національних свят.
Український Національний прапор дозволяється піднімати на зазначених у цьому пункті будинках в інші святкові й пам’ятні дні нарівні з Державним прапором СРСР та Державним прапором УРСР.
Український Національний прапор може бути піднято також при церемоніях та інших урочистих і масових заходах, які проводяться державними і громадськими органами, підприємствами, установами і організаціями.
4. При піднятті одночасно Державного прапора СРСР, Державного прапора УРСР та Українського Національного прапора полотнища прапорів мають бути однакового розміру.
5. Український Національний прапор і його зображення, незалежно від їх розмірів, завжди повинні точно відповідати кольоровому і схематичному зображенням, які додаються до цього Положення.
6. До Українського Національного прапора слід ставитись із шаною і повагою. Зловмисне знищення, псування і зневажливе ставлення до нього карається по закону, як за аналогічні акти щодо Державного прапора СРСР та Державного прапора УРСР.
7. Правила застосування цього Положення видаються Львівським міськвиконкомом.