УКРАЇНА


ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Рішення833


від 09/09/2011

Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 01.02.2002 № 28

Втратив чинність
згідно з рішенням виконкому від 19.10.2022 № 952
документ: Database 'Документи ЛМР', View '1.Головний\Не опубліковані', Document 'Про Порядок утримання фасадів будівель і споруд на території істори■


На виконання Закону України “Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування“, відповідно до пункту 4 розпорядження Львівського міського голови від 21.01.2011 № 15 “Про утворення робочої комісії з питань прискореного перегляду регуляторних актів“, за результатами роботи робочої комісії з питань прискореного перегляду регуляторних актів виконавчий комітет вирішив:


внести зміни до рішення виконавчого комітету від 01.02.2002 № 28 “Про впорядкування розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах будинків на території м. Львова“, виклавши додаток у новій редакції (додається).




Львівський міський голова А. Садовий





Додаток
до рішення виконкому
від 09.09.2011 833


Додаток

Затверджено
рішенням виконкому
від 01.02.2002 № 28

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розміщення технічних елементів (пристроїв)
на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд на
території м. Львова

1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд на території м. Львова (надалі Положення) обов’язкове для фізичних та юридичних осіб всіх форм власності на території м. Львова.
1.2. Положення регулює порядок розгляду питань щодо розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд у м. Львові уповноваженими на це виконавчими органами Львівської міської ради.
1.3. Особи, винні у недотриманні вимог Положення, несуть відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України “Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування“, Положенням про порядок накладання штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 № 244, іншими законодавчими актами.
2. Поняття і терміни

2.1. Технічними елементами (пристроями), що розміщуються ззовні на будівельних конструкціях житлової, громадської і виробничої забудови, є:
2.1.1. Пристрої та устаткування інженерного забезпечення будинків і транспорту.
2.1.2. Пристрої нічного оформлення та освітлення фасадів будинків.
2.1.3. Великі радіоприймальні антени, антени супутникового телебачення.
2.1.4. Пристрої та устаткування систем опалення, вентиляції і кондиціонування повітря.
2.1.5. Пристрої та устаткування для генерації електроенергії.
2.2. Невідповідне розміщення існуючих технічних елементів (пристроїв) – розміщення існуючих технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд з недотриманням вимог Положення.
2.3. Самовільне встановлення технічних елементів (пристроїв) встановлення технічних елементів (пристроїв) ззовні будинків і споруд без оформлення у встановленому порядку дозволу на їх розміщення та без дотримання вимог Положення.
2.4. Ушкодження зовнішніх будівельних конструкцій будинків і споруд ушкодження зовнішніх будівельних конструкцій будинків і споруд, погіршення їх фізичного стану, зовнішнього вигляду внаслідок розміщення, встановлення та експлуатації технічних елементів (пристроїв).
2.5. Самовільна зміна зовнішнього вигляду фасадів будинків і споруд зміна існуючих фасадів та їх частин внаслідок пофарбування, обличкування і розміщення будь-яких елементів без погодження таких робіт відповідно до встановленого порядку, а також ушкодження фасадів та їх частин.
2.6. Демонтаж технічних елементів (пристроїв) демонтаж технічних елементів (пристроїв) з зовнішніх частин будинків і споруд власниками цих елементів та організаціями, що їх експлуатують, приведення зовнішнього вигляду будинків і споруд у попередній стан, ремонт ушкоджених будівельних конструкцій і фасадів.
2.7. Примусовий демонтаж технічних елементів (пристроїв) демонтаж технічних елементів (пристроїв) з зовнішніх частин будинків і споруд, приведення зовнішнього вигляду будинків і споруд у попередній стан, ремонт ушкоджених будівельних конструкцій і фасадів, що проводяться відділами житлового господарства районних адміністрацій та організаціями, яким видано наряд-замовлення на їх демонтаж.
2.8. Дозвіл на встановлення технічних елементів (пристроїв) документ, виданий уповноваженим на це органом у порядку, передбаченому цим Положенням, юридичній чи фізичній особі на розміщення технічного елемента (пристрою).
3. Обмеження щодо розміщення технічних елементів (пристроїв)

Забороняється:
3.1. Розміщення та встановлення:
3.1.1. Технічних елементів (пристроїв), крім наведених у п. 2.1.2, на усіх фасадах будинків і споруд, які знаходяться на території, включеній до історичної спадщини ЮНЕСКО.
3.1.2. Технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпунктах 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.4, 2.1.5, на видимих зі сторони вулиць та площ фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд, які знаходяться на території історичного ареалу, а також на усіх фасадах та зовнішніх частинах будинків і споруд – пам’ятках архітектури.
3.2. Розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) з ушкодженням зовнішніх будівельних конструкцій будинків і споруд, їх архітектурного декору та скульптурних елементів.
3.3. Встановлення без відповідного дозволу:
3.3.1. Технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпункті 2.1.1, 2.1.2 на фасадах, торцевих стінах, зовнішніх будівельних конструкціях будинків і споруд на всій території міста.
3.3.2. Технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпунктах 2.1.1, 2.1.3, 2.1.4, 2.1.5, на невидимих зі сторони вулиць (площ) фасадах, стінах будинків і споруд, які знаходяться на території історичного ареалу м. Львова.
3.3.3. Технічних елементів (пристроїв), перелічених у пунктах 2.1.2, на будинках і спорудах пам’ятках архітектури.
4. Видача дозволів на розміщення технічних елементів (пристроїв)

Дозволи на розміщення технічних елементів (пристроїв) на фасадах, торцевих стінах, зовнішніх будівельних конструкціях будинків і споруд надає районна адміністрація на підставі звернення юридичних і фізичних осіб, з вказанням місця розміщення елемента (пристрою). Розміщення технічних елементів (пристроїв) на будинках і спорудах, розташованих на території історичного ареалу міста, додатково погоджується з управлінням охорони історичного середовища.
5. Відповідальність за порушення порядку розміщення
технічних елементів (пристроїв)

5.1. Відповідальність за своєчасне виявлення, попередження і вжиття заходів щодо усунення порушень вимог цього Положення у частині встановлення та розміщення технічних елементів (пристроїв) у всіх випадках покладається на львівські комунальні підприємства, що обслуговують житловий фонд, і відомчі житлово-експлуатаційні підприємства, які здійснюють постійний контроль за дотриманням правил користування та експлуатації житлового фонду на закріпленій території.
5.2. У випадках виявлення розміщення технічних елементів (пристроїв), що не відповідають вимогам цього Положення, відповідальні львівські комунальні підприємства, що обслуговують житловий фонд, і відомчі житлово-експлуатаційні підприємства видають особі, що встановила технічний елемент (пристій), припис про усунення порушень у місячний термін. У випадках виявлення технічних елементів (пристроїв), встановлених з порушенням вимог підпунктів 3.1.1 і 3.1.2, вказаними органами та установами видається припис про негайне усунення порушень.
5.3. У випадках зволікання з усуненням порушень та у випадках самовільного встановлення технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпунктах 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.4, 2.1.5:
5.3.1. Підрозділи, до компетенції яких відносяться питання контролю за використанням та експлуатацією житлового фонду, контролю за веденням будівництва, вживають заходи, передбачені встановленим порядком: складають протокол про вчинення адмінправопорушення та подають його разом з іншими документами на розгляд адміністративної комісії при районній адміністрації для притягнення фізичної чи юридичної особи до адміністративної відповідальності за самовільну зміну зонішнього вигляду фасаду будівлі чи споруди та недотримання правил користування і експлуатації житлового фонду.
5.3.2. Львівські комунальні підприємства, що обслуговують житловий фонд, і відомчі житлово-експлуатаційні підприємства передають у районну адміністрацію акт обстеження технічного елемента (пристрою) та матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності фізичної чи юридичної особи для подальшого розгляду цього питання на міжвідомчій комісії районної адміністрації.
5.3.3. Міжвідомча комісія у двотижневий термін готує висновок про відповідність чи невідповідність розміщення технічного елемента (пристрою) для підготовки відповідного розпорядження голови районної адміністрації.
5.3.4. Голова районної адміністрації у двотижневий термін на підставі підготовлених матеріалів приймає розпорядження про демонтаж технічного елемента (пристрою). Копія розпорядження голови районної адміністрації про демонтаж технічного елемента (пристрою) надсилається юридичній чи фізичній особі, яка вчинила правопорушення.
5.4. У разі невиконання припису про негайне усунення порушень при виявленні технічних елементів (пристроїв), встановлених з порушенням вимог підпунктів 3.1.1 і 3.1.2, головою районної адміністрації у дводенний термін видається розпорядження про демонтаж технічного елемента (пристрою).
5.5. Демонтаж технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпункті 2.1.1, здійснюють інженерні служби міста.
5.6. Демонтаж технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпунктах 2.1.2, 2.1.3, 2.1.4, 2.1.5, здійснюють власники цих елементів (пристроїв).
5.7. Примусовий демонтаж елементів (пристроїв) здійснюється на підставі розпорядження голови районної адміністрації. Витрати на примусовий демонтаж технічних елементів (пристроїв) несе юридична чи фізична особа, що спричинила правопорушення. Стягнення коштів за проведені роботи з примусового демонтажу проводиться районною адміністрацією у порядку, передбаченому чинним законодавством.
5.8. Примусовий демонтаж технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпункті 2.1.1, здійснюють спеціалізовані організації, яким виданий наряд-замовлення.
5.9. Примусовий демонтаж технічних елементів (пристроїв), перелічених у підпунктах 2.1.2, 2.1.3, 2.1.4, здійснюють львівські комунальні підприємства, що обслуговують житловий фонд, і відомчі житлово-експлуатаційні підприємства на підставі розпорядження голови районної адміністрації про демонтаж технічного елемента (пристрою).
5.10. Відповідальність за пошкодження елементів будинку та його декору при встановленні технічних елементів (пристроїв) несуть фізичні, юридичні та посадові особи, які здійснили їх встановлення.
5.11. Районні адміністрації у разі виявлення пошкоджень елементів будинку та його декору складають акт про відшкодування фізичними, юридичними та посадовими особами нанесених збитків.
5.12. Фізичні, юридичні та посадові особи, які самочинно здійснили встановлення технічних елементів (пристроїв), відшкодовують нанесені збитки за пошкодження елементів будинку і його декору та несуть відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства України.




Керуючий справами
виконкому М. Литвинюк


Віза:

Начальник управління
архітектури Ю. Криворучко